Bieg Chomiczówki przekłada termin zapisów na 30 stycznia

Internetowe zapisy na 38. Bielański Bieg Chomiczówki w Warszawie miały wystartować już w najbliższą niedzielę, ale wczoraj organizatorzy poinformowali, że zmuszeni są przełożyć ich termin na 30 stycznia. Liczą na to, że do tego czasu rząd zmieni przepisy dotyczące imprez sportowych i dopuści ich rozgrywanie w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Bieg Chomiczówki to tradycyjnie pierwszy zimowy bieg roku w stolicy i zarazem jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego organizatorem jest Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Od prawie 40 lat zawody rozgrywane są zwykle w trzecią niedzielę stycznia. Już wiadomo, że w tym roku bieg odbędzie się w późniejszym terminie.

– Niestety obecne przepisy dotyczące pandemii nie pozwalają nam na rozegranie imprezy i wciąż czekamy na ich zmianę. W związku z tym, póki co przekładamy początek zapisów na 30 stycznia bieżącego roku – poinformowali organizatorzy biegu.

Pierwotnie bieg miał odbyć się 7 lutego, ale ta data nie jest ostateczna. Na Bielanach jednak zapewniają, że tegoroczna edycja zawodów na pewno zostanie zorganizowana.

– Informacja o tym, czy bieg odbędzie się 7 lutego, czy przełożymy go o dwa tygodnie, ukaże się w najbliższym czasie. Prosimy Was o wyrozumiałość, jednak nie jest to zależne od nas, a nie chcemy przyjmować wpłat, bez potwierdzonej na 100% daty imprezy – wyjaśnili.

Nowa formuła biegu

Wcześniej organizatorzy Bielańskiego Biegu Chomiczówki informowali, że znaleźli formułę zawodów, które da się przeprowadzić w dobie pandemii. Impreza jednorazowo zostanie przeniesiona z ulic osiedla Chomiczówka na zamknięty teren Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Wykluczona zostanie możliwość startu wspólnego, a wszyscy uczestnicy, którzy opłacą swój start, w godzinach 10:00-14:00 będą mogli przebiec 15 km trasę. Na podstawie uzyskanych przez nich czasów powstanie odpowiednia klasyfikacja.

W tym roku ze względu na pandemię Bielańskiemu Biegowi Chomiczówki wyjątkowo nie będzie towarzyszyć bieg na 5km o Puchar Bielan.

red