Więcej czasu na skompletowanie biegów do Korony Maratonów Polskich

Organizatorzy Korony Maratonów Polskich ogłosili, że wydłużają o dodatkowy rok czas na skompletowanie wszystkich pięciu biegów zaliczanych do tego cyklu.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że ten sezon biegowy jest dla Was niezwykle trudny. Przypominamy, że wydłużyliśmy czas na ukończenie biegów wchodzących z skład Korony Maratonów Polskich do 36 miesięcy, aby każdy z Was mógł w spokoju ukończyć wszystkie zaplanowane zawody – podali w komunikacie. 

Powyższe dotyczy osób, które starania o tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich rozpoczęły w 2018 i 2019 roku.

Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy ukończyć pięć maratonów: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton w ciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu zgłaszanego we wniosku. Kolejność maratonów jest dowolna.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa odwołane zostały już biegi w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Maraton w Dębnie ma się odbyć 15 listopada w formule zawodów dla biegaczy z licencjami PZLA. Maraton Warszawski natomiast przyjmie postać weekendowej imprezy, podczas której szansę zmierzenia się z dystansem 42,195 km otrzyma maksymalnie tysiąc osób.

red