Wirtualny Bieg Firmowy już w sobotę

Już w najbliższą sobotę  w parkach, miastach, na ścieżkach i trasach biegowych w całej Polsce będziemy mogli spotkać uczestników Biegu Firmowego: Remote Edition. Blisko 8 tysięcy biegaczy z ponad 550 firm w wyjątkowy na obecne czasy sposób zjednoczy się we wspólnej sportowej pasji i celu, jakim jest wsparcie 12 podopiecznych Fundacji Everest.

Uczestnicy wydarzenia przez całą dobę będą mieli możliwość pokonania dystansu 5 km. W zarejestrowaniu wyniku pomoże im dedykowany konkurs w aplikacji mobilnej. Forma biegu jest dowolna: można biec indywidualnie lub ze znajomymi, w całej Polsce i poza jej granicami.

Największa liczba biegaczy wystartuje we Wrocławiu. Aż 4,8 tysiąca uczestników wybiegnie na ulice miasta o różnych porach dnia i nocy.

Bieg Firmowy odbywa się cyklicznie od 2013 roku. Jego ideą jest szerzenie aktywności wśród pracowników firm oraz pomoc najbardziej potrzebującym. Do 2019 roku odbyło się aż 13 edycji, w których łącznie wzięło udział 47 tysięcy pracowników z ponad 1000 firm.

Źródło: Organizator