6. Łódzki Bieg Niepodległości rusza z zapisami. Uczestnicy wystartują falami

11 listopada ścieżki parku im. Józefa Piłsudskiego wypełnią biegacze startujący w 6. Łódzkim Biegu Niepodległości. Elektroniczne zapisy do tych zawodów startują już jutro, 1 października o godzinie 20:00. 

Łódzki Bieg Niepodległości wraca po rocznej przerwie na biegową mapę Łodzi. Trasa liczyć będzie 5 km, a uczestnicy wystartują w falach. Będzie to impreza z wyjątkową otoczką – na starcie z głośników popłynie Rota, start i metę ozdobią biało – czerwone flagi.

– Dwa lata temu zorganizowaliśmy bieg z okazji Święta Niepodległości, w którym wystartowało ponad 1000 zawodników. Było niesamowicie! W tym roku postanowiliśmy powtórzyć imprezę i wrócić do miejsca gdzie odbyła się pierwsza edycja, czyli do parku im. Józefa Piłsudskiego. Tegoroczne zawody odbędą się w falach, jako pierwsze na trasę wystartują kobiety, a następnie mężczyźni. Jako ostatni na trasę wyruszą miłośnicy nordic walking – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator Łódzkiego Biegu Niepodległości.

Na mecie na wszystkich biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking czekać będą pamiątkowe medale, które wzorem poprzednich edycji będą nawiązywać do Święta Niepodległości.

Formularz zapisów dostępny będzie na tej stronie internetowej.

mat pras.