ASICS: bieganie receptą na koronawirusa

Najnowsze dane marki ASICS zebrane przez aplikację RunKeeper pokazują, że w okresie pandemii koronawirusa w Europie rośnie liczba osób, które uprawiają bieganie. W porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku średni wzrost liczby aktywnych biegaczy na Starym Kontynencie kształtuje się na poziomie 4,3% w czerwcu oraz lipcu.

Eksperci twierdzą, że wystarczy 91 dni, aby wszelkiego rodzaju ćwiczenia stały się nawykiem. Nie inaczej wygląda sytuacja z bieganiem w okresie pandemii.

Wyniki niezależnych badań ASICS zrealizowanych wśród osób, które rozpoczęły lub wznowiły swoją przygodę z tym sportem w ostatnich miesiącach pokazują, że 84% z nich nie planuje porzucać biegania. Ba, respondenci zadeklarowali nawet, że zamierzają wychodzić na trening częściej.

Prawie połowa (49%) Europejczyków w trakcie pandemii biega, aby poprawić swoją kondycję psychiczną, a 47% z nich traktuje tę aktywność jako idealny sposób na odstresowanie. Co istotne, 62% osób przyznało, że nie posiada wiedzy np. na temat  kluczowych kwestii dotyczących biegania.

Główne pytania, na które biegacze-amatorzy oczekują odpowiedzi dotyczą m.in. sposobów na utrzymanie motywacji (42%), kwestii doboru odpowiedniego obuwia do biegania (38%), patentów na uniknięcie bólów mięśni i stawów (34%), a także porad jak uniknąć kontuzji (32%) i stawiać przed sobą rozsądne cele (31%).

W odpowiedzi ASICS przygotował dla biegaczy kilka prostych wskazówek i sugestii dla każdego z kluczowych obszarów.

Eksperci japońskiej marki radzą biegaczom, aby zadbali  o organizację i śledzili swoje postępy, odpowiednio się nawadniali, ustalili typ stopy, biegali w rożnych modelach butów, a przede wszystkim, aby trenując z głową czerpali z biegania wiele radości.

mat pras.