Runmageddon znalazł swoją piaskownicę

Piaskownia Rolantowice pod Wrocławiem będzie areną Runmageddonu w stolicy Dolnego Śląska w sezonie 2020. – Uczestnicy mogą być pewni, że obłędny krajobraz nowej lokalizacji zwali ich z nóg – zapewniają organizatorzy. Zawody już w najbliższy weekend.

Na kilkuhektarowym terenie z hałdami, akwenami i wykopanymi dołami stanie tor przeszkód dla żądnych wyzwań zawodników z całej Polski. Organizator podaje, że będzie pierwszy Runmageddon w takich warunkach.

Gdy po raz pierwszy z ekipą zobaczyliśmy to miejsce, wiedzieliśmy, że to idealna lokalizacja na przygotowanie ciekawych, pełnych wyzwań tras naszego biegu. Sama piaskownia robi piorunujące wrażenie- onieśmiela surowością i wielkością, a gdy do tego dodamy nasze przeszkody, trasę, to powstanie fantastyczne wyzwanie – mówi Adam Ryszczyk, dyrektor biegu.

Jaki program imprezy?

Runmageddon Wrocław rozpocznie się w sobotę 26 września o godzinie 7:10 startem formuły Rekrut (6 km, 30 przeszkód). Uczestnicy tego najpopularniejszego dystansu będą startować aż do godziny 15:15. W godzinach 10:20 – 13:40 na trasie pojawią się dzieci w wieku 4-11 lat, które zmierzą się jednokilometrowym Runmageddonem Kids z 10 przeszkodami.

Po południu, w dwóch seriach o godzinie 16:00 i 16:15 pobiegną nastoletni zawodnicy, pokonując dwa kilometry i 15 przeszkód zaplanowanych dla formuły Junior. Z kolei w godzinach  16:30 – 18:00 startować będą debiutanci, którzy zmierzą się z trasą Intro o długości trzech kilometrów i 15 utrudnień. Sobotę zakończy widowiskowa formuła Nocnego Rekruta, czyli start ostatnich dwóch serii ((21:30, 21:45), których uczestnicy zdecydowali się przemierzyć trudne tereny piaskowni przy blasku gwiazd, księżyca i latarki-czołówki na głowie.

W niedzielę, na trasy Runmageddonu wybiegną głodni wrażeń i mocnego wycisku biegacze, którzy zapisali się na start w formule Classic. W godzinach 8:10-14:00 będą pokonywać dystans 12 kilometrów z 50 przeszkodami. Tego dnia, o godzinie: 10:20 rozpoczną się starty Runmageddonu Kids i potrwają aż do 13:40. Ponadto, od 15:00 do 16:00 wystartują całe rodziny w  formule Runmageddon Family.

Sanitarne rygory

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną organizator wprowadził zmiany w organizacji eventu. Na terenie wydarzenia będą mogli przebywać jedynie startujący i pracownicy organizatora.

Przed wejściem na teren imprezy każdy zostanie poddany pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu trzeba będzie wypełnić ankietę dotyczącą COVID-19. Do momentu rekomendowane będzie przebywanie w maskach. Ponadto, między startami organizator będzie przeprowadzał dezynfekcję przeszkód. 

Źródło: Runmageddon