„Aniołki Matusińskiego” na ludowo. Jak one śpiewają!

„Aniołki Matusińskiego” wystąpiły z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, aby promować przyszłoroczne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet Silesia 2021. Impreza odbędzie się w dniach 1-2 maja, a jej areną będzie Stadion Śląski w Chorzowie. Zobaczcie, jak one śpiewają!

Zawodniczki tworzące polską sztafetę 4×400, czyli Justyna Święty – Ersetic, Małgorzata Hołub – Kowalik, Iga Baumgart – Witan, Patrycja Wyciszkiewicz – Zawadzka i Anna Kiełbasińska udowodniły, że potrafią nie tylko szybko biegać. Całkiem nieźle radzą sobie również w folklorze i pięknie prezentują się w tradycyjnych śląskich strojach.

Mistrzynie Europy i wicemistrzynie świata wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca |”Śląsk” wykonały popularny utwór ludowy „Poszła Karolinka do Gogolina”.

Promowały Mistrzostwa Świata Sztafet

Biegaczki wzięły udział w tej wyjątkowej akcji, aby promować piątą edycję zawodów World Relays, które po raz pierwszy zostaną zorganizowane w Europie. Trzy pierwsze edycje odbyły się na Bahamach, czwarta w Japonii.

Mistrzostwa Świata Sztafet  odbędą się dwa i pół miesiąca przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Dla zawodników z całego świata to niezwykle ważny start. Właśnie w Chorzowie będzie można wywalczyć przepustkę na imprezę w stolicy Japonii. Wszystko wskazuje zatem, że w maju przyszłego roku na Stadionie Śląskim pojawi się plejada gwiazd sprintu.

Ze względu na pandemię World Relays Silesia21 będą pierwszymi zawodami organizowanymi przez World Athletics na otwartym stadionie od października 2019 roku czyli od MŚ w Katarze. Będą to też jedyne stadionowe zawody w przyszłym sezonie sygnowane przez światową federację. W programie imprezy znajduje się mieszana sztafeta płotkarska, 4x100m, 4x200m, 4x400m i 2x2x400m.

Sztafety w „Kotle Czarownic”

Areną zmagań – Stadion Śląski ochrzczony mianem „Kotła Czarownic”, ze względu na niezwykłą akustykę, która sprawia, że doping kibiców może przyprawić o zawrót głowy. Od tego roku chorzowski obiekt jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. To właśnie tutaj co roku organizowane są dwa największe polskie mityngi – Memoriał Janusza Kusocińskiego i Memoriał Kamili Skolimowskiej, które w 2018 roku przyciągnęły łącznie na trybuny 42 tysiące fanów lekkiej atletyki.

Obie imprezy doceniane są przez światowe władze, obie wcielone zostały do prestiżowego cyklu World Athletics Continental Tour a zatem obiekt jest znany wielu gwiazdom tego sportu.

Źródło: silesia2021.pl