Izabela Paszkiewicz: Jestem w życiowej formie. W Gdyni powalczę o rekord

Izabela Paszkiewicz to jedna z reprezentantek Polski, która pobiegnie w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Dla zawodniczki AZS UMCS Lublin start w mistrzostwach świata w półmaratonie będzie niezwykle istotny.​ Jak sama twierdzi, aktualnie znajduje się w życiowej formie.

Rozpoczęło się wielkie odliczanie do tegorocznej, najważniejszej imprezy lekkoatletycznej organizowanej w Polsce. Już za niecałe dwa tygodnie blisko 300 biegaczy z 62 krajów będzie rywalizować w Gdyni o tytuły mistrzów świata w półmaratonie.

Polscy kibice będą z pewnością najmocniej trzymać kciuki za występy naszych rodaków. Liderką kobiecej reprezentacji jest Izabela Paszkiewicz, która może pochwalić się najlepszym rekordem życiowym spośród wszystkich biało-czerwonych biegaczek startujących w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020.

– To będzie dla mnie jeden z najważniejszych startów w tym sezonie. Ostatnio w ramach sprawdzianu formy pobiegłam w mistrzostwach Polski na 10 000 m w Karpaczu, gdzie zdobyłam srebrny medal i ustanowiłam swój rekord życiowy. Udało się to osiągnąć tuż po ciężkim obozie i miało dać odpowiedź, w którym miejscu przygotowań jestem. Wynik jest rewelacyjny i nie ukrywam, że jeśli zdrowie dopisze, to powalczę również o rekord życiowy na w półmaratonie – mówi Izabela Paszkiewicz.

Bardzo dobry rezultat na 10 000 m to nie jedyna „życiówka”, którą w tym roku ustanowiła biegaczka AZS UMCS Lublin. Już na początku roku Izabela Paszkiewicz imponowała formą podczas rywalizacji na dystansie półmaratonu.

– 1:11:09 to mój najlepszy wynik i ustanowiłam go podczas biegu w Sewilli jeszcze na początku tego roku, dokładnie 26 stycznia 2020 r. Pomimo sytuacji z pandemią, udało mi się na szczęście wystartować, zwyciężyć i uzyskać taki rezultat. Mam również nadzieję, że w drugiej części sezonu pokażę się z jeszcze lepszej strony. Od czerwca jestem cały czas na zgrupowaniach i szlifuję formę pod półmaraton w Gdyni. Bardzo się więc cieszę, że bieg dojdzie do skutku, tym bardziej w Polsce. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem w życiowej formie i jeśli zdrowie, pogoda i odrobina szczęścia dopiszą, to właśnie w Gdyni ustanowię nowy rekord życiowy – przyznaje reprezentantka Polski.

W utrzymaniu wysokiej dyspozycji i jak najlepszym zaprezentowaniu się podczas World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 ma pomóc reprezentacyjne zgrupowanie.

– Od 28 września jestem na zgrupowaniu w Wałczu, które potrwa dwa tygodnie, następnie spędzę kilka dni w domu i w czwartek, dwa dni przed zawodami, przyjeżdżam do Gdyni. W trakcie treningów w Wałczu pewnie jakiś dużych obciążeń nie będzie, raczej chodzi o podtrzymanie tego, co do tej pory udało się wypracować. Cieszę się jednak z tego zgrupowania, bo do zawodów jeszcze trochę czasu więc regularne posiłki, treningi i odnowa biologiczna, na pewno pomogą mi w utrzymaniu dobrej formy – stwierdziła Izabela Paszkiewicz.​

Oprócz Izabeli Paszkiewicz w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w półmaratonie znaleźli się: Katarzyna Jankowska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach oraz Adam Głogowski, Damian Kabat, Adam Nowicki i Krystian Zalewski.

Początkowo mistrzostwa świata w półmaratonie miały się odbyć 29 marca, ale ze względu na pandemię COVID-19, rywalizacja musiała zostać przeniesiona na 17 października.

mat. pras.