Jesienne biegi CITY TRAIL odwołane

Organizatorzy największego w kraju cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL poinformowali dzisiaj, że w związku z rozwojem pandemii koronawirusa odwołują wszystkie jesienne imprezy. 

– Wczorajszy wieczór i dzisiejszy poranek przesądziły o tym, że nasze jesienne biegi – zaplanowane na najbliższe tygodnie – od 17 października do 22 listopada się nie odbędą. Jeszcze w środę byliśmy przekonani, że zawody zorganizujemy, ale niestety sytuacja wygląda, jak wygląda – decyzje rządowe podejmowane w związku z rozwojem epidemii koronawirusa oceniamy jako spontaniczne, co wyklucza planowanie jakichkolwiek wydarzeń. Teoretycznie jutrzejszy i niedzielny bieg moglibyśmy zorganizować, ale spodziewamy się, że lada dzień zostanie wprowadzony zakaz organizacji wydarzeń sportowych, a traktujemy CITY TRAIL jako całość, więc postanowiliśmy nie rozpoczynać cyklu, by nie wprowadzać totalnego zamieszania – napisali na stronie internetowej citytrail.pl

Co dalej?

Zgodnie z regulaminem, wszystkie opłaty startowe automatycznie zostaną przepisane na biegi wiosenne, których terminy mają zostać przedstawione w najbliższych tygodniach.

– Wszystkie zimowe aktywności zostają aktualne – miejmy nadzieję, że w grudniu ruszymy z treningami i biegami indywidualnymi na naszych trasach. Ponadto – jeśli tylko na początku 2021 roku sytuacja związana z pandemią będzie opanowana, planujemy organizować CITY TRAIL także w kolejnych wiosennych miesiącach – w kwietniu, maju i czerwcu – formuła i szczegóły będą powstawać, jak tylko planowanie tych biegów będzie miało sens – dodali.

Źródło: CITY TRAIL