PKO Poznań Virtual Run już w ten weekend

Już w najbliższy weekend 1300 zawodników z Polski i świata weźmie udział w PKO Poznań Virtual Run. Do piątku do godziny 20:00 można zgłosić chęć udziału w wydarzeniu, a minutę po północy będzie można już oficjalnie wystartować! Weekendowe bieganie należy zakończyć najpóźniej 18 października do godz. 23:59.

Wśród uczestników biegu są: wiceprezydenci miasta Poznania: Jędrzej Solarski, Bartosz Guss, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – Łukasz Miadziołko, artyści: MEZO i DONIU oraz trener przygotowania fizycznego drużyny KKS Lech Poznań – Karol Kikut.

Najczęściej wybieranym w formularzu zgłoszeniowym dystansem jest 10 km, a najliczniejszymi drużynami są ekipy naszych Sponsorów: PKO Banku Polskiego oraz Lidl Polska.

Pobierz aplikację i biegaj

Tym razem zawodnikom w pokonaniu wybranego dystansu pomoże dedykowana aplikacja mobilna, która działa na smartfonach z systemem Android oraz iOS. Po jej pobraniu użytkownik otrzyma pełne wsparcie podczas weekendowej imprezy. To poprzez to narzędzie najłatwiej będzie można zapisać uzyskany przez siebie czas. Wystarczy wybrać dystans i wcisnąć „rejestruj bieg”. Po podaniu numeru startowego oraz adresu mailowego podanego podczas rejestracji pokaże się ekran rejestracji dystansu. Wtedy wystarczy kliknąć „start”… i walczyć o swoje życiowe wyniki.

Zawodnicy otrzymają też wsparcie samych organizatorów, którzy on-line będą śledzić wyniki, konwersować z zawodnikami w social mediach, czy też odpowiadać na maile.

– Za wszystkich uczestników będziemy trzymać kciuki i na każdy ich „meldunek z mety będziemy oczekiwać z niecierpliwością przed naszymi komputerami – mówi Łukasz Miadziołko szef POSiR.  No może nie ja sam osobiście, ponieważ tym razem pobiegnę na dystansie półmaratonu, ale  na wsparcie zespołu będzie można liczyć – dodaje z uśmiechem.

By wystartować własnym numerem startowym należy wejść do swojego profilu zawodnika, a następnie kliknąć zieloną ikonę „pobierz numer startowy”. Po jej kliknięciu na ekranie pokaże się numer startowy gotowy do wydruku w odpowiednim rozmiarze. startowy z profilu zawodnika, wydrukować go i przypiąć do koszulki startowej.

Po osiągnięciu wybranego przez siebie dystansu aplikacja automatycznie zatrzyma czas i pokaże okno podsumowujące. Po wgraniu wyniku do systemu, aplikacja w zakładce „Mój wynik”, będzie można zobaczyć swoje aktualnie zajmowane miejsce.

Jak i kiedy odebrać swój pakiet startowy?

Pakiety startowe będą gotowe do odbioru lub wysyłki 16 listopada 2020.

– Od tego dnia rozpoczniemy ich dystrybucję. Osoby, które zapisały się na bieg i wybrały opcję odbioru osobistego, a dziś chciałyby zmienić swoją decyzję, mogą to zrobić. Wystarczy w terminie do 15 listopada 2020 napisać maila na adres: info@marathon.poznan.pl. Wówczas w odpowiedzi poinstruujemy, co należy dalej zrobić, by otrzymać pakiet za pośrednictwem kuriera – mówią organizatorzy.

Źródło: POSiR