Ruszyły zapisy na ASICS World Ekiden 2020

ASICS World Ekiden 2020 jest wirtualnym wyzwaniem sztafetowym, w którym wezmą udział sześcioosobowe zespoły z całego świata. Każda z drużyn wspólnie pokonywać będzie dystans maratonu, czyli 42 kilometry i 195 metrów. Właśnie ruszyły bezpłatne zapisy do tego wydarzenia.

Zaproponowana przez ASICS wirtualna rywalizacja jest otwarta dla wszystkich niezależnie od stopnia biegowego zaawansowania, indywidualnych umiejętności czy dotychczasowego doświadczenia. To ciekawa propozycja dla członków grup biegowych, przyjaciół, pracowników w firmach czy rodzin.

Jak dołączyć?

Aby wziąć udział, wystarczy zebrać zespół i zarejestrować się bezpłatnie za pomocą aplikacji Runkeeper lub online poprzez stronę asics.com. Do wyboru między członków ekipy są dystanse 5km, 7,2km oraz 10km. Drużyny muszą ukończyć sztafetę w okresie 11-22 listopada. 

Sztafeta będzie łączyć w sobie elementy zarówno rzeczywistej, jak i wirtualnej rywalizacji. Dzięki specjalnej platformie online, będzie można na bieżąco śledzić postępy zespołów czy analizować spersonalizowane rankingi za pomocą popularnych aplikacji, jak Apple Watch, Garmin oraz Fitbit.

Ponadto, marka wesprze wszystkie zespoły startujące w sztafecie, oferując im bezpłatny dostęp do różnorodnych produktów i usług w tym dedykowanych szkoleń oraz porad ekspertów.

– Celem akcji jest połączenie i zmotywowanie biegaczy z całego świata do aktywności ruchowej w jednym, wspólnym celu, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywają – podkreślają organizatorzy.

Brakuje nam biegów i…towarzystwa

Do uruchomienia globalnej sztafety markę ASICS zainspirowały wyniki badań, które rozpoczęły się bezpośrednio po wybuchu pandemii. Wynika z nich m.in. że 42% osób na całym świecie, które regularnie ćwiczą, ma trudności z utrzymaniem motywacji ze względu na brak lub zmienioną formułę biegów masowych, co wiąże się z brakiem celów startowych. Aż 74% ankietowanych stwierdziło, że odczuwa zdecydowanie większą satysfakcję, jeśli sport może uprawiać z przyjaciółmi lub znajomymi.

– ASICS World Ekiden 2020 jest wyjątkowym wydarzeniem w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią. Wiemy, że ludziom brakuje motywacji, a sportowe więzi zostały wystawione na ciężką próbę. Dajemy im zatem możliwość trenowania i współzawodnictwa w realizacji wspólnego celu – mówi Yasuhito Hirota, prezes firmy ASICS.

Źródło: ASICS