Aktywna Warszawa: Osiem razy dookoła Polski

27 583 kilometrów – tyle przebiegli uczestnicy Wyzwania Drużynowego w ramach Biegu Niepodległości: okrążmy razem Polskę.  Celem, jaki postawili przed biegaczami organizatorzy było pokonanie w przybliżeniu sumy długości granic Polski wynoszącej 3 511 km. W sumie udział w wydarzeniu zadeklarowało prawie 5 tysięcy sympatyków aktywności fizycznej. 

Inicjatywa „okrążmy razem Polskę” polegała na „zbieraniu” kilometrów pokonanych przez biegaczy i zobrazowaniu ich w postaci łącznego dystansu i wielokrotności 3511 kilometrów (tyle wynosi suma długości wszystkich granic Polski). Wynik okazał się imponujący i przeszedł oczekiwania organizatorów.

W wydarzeniu wzięły udział 32 drużyny, które pokonały łącznie dystans 27 583 kilometrów. Liczba ta w pełni wystarczyłaby na okrążenia Polski prawie 8 razy!

– Świat w ostatnim czasie całkowicie zmienił swe oblicze, ale nasze motto pozostaje takie samo: nadal zachęcamy ludzi do uprawiania sportu i aktywnego stylu życia – przekonuje Maciej Mroczek, p.o. dyrektora Aktywnej Warszawy. – Zaznaczamy przy tym, jak ważne jest przestrzeganie rygoru sanitarnego w dobie pandemii COVID-19 i to, że odpowiedzialnym zachowaniem możemy wspomóc walkę z wirusem – dodaje.

Wydarzenie Bieg Niepodległości: okrążmy razem Polskę! odbyło się w dniach 11-15 listopada. Jak informuje Aktywna Warszawa pełniło ono rolę sportową, patriotyczną i edukacyjną.

Sportową, gdyż stanowił motywacyjny impuls dla wszystkich spragnionych biegowych wrażeń. Patriotyczną, ponieważ zachęcał do świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i czynienia tego z uśmiechem na ustach, w sposób przyjazny dla siebie i innych. Edukacyjną, gdyż regularnie informowaliśmy biegaczy, w jakiś sposób mogą bezpiecznie uprawiać sport i dbać o swą kondycję psychiczną i fizyczną – podsumowują organizatorzy.

mat pras.