Festiwal Biegów Św. Mikołajów tylko wirtualny

6 grudnia w Toruniu miał odbyć się Festiwal Biegów Św. Mikołajów w stacjonarnej formule, ale dzisiaj organizatorzy poinformowali, że wydarzenie zostanie przeniesione do świata wirtualnego. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i wprowadzone przez rząd restrykcje zmniejszające liczbę uczestników imprez sportowych z 250 do 150 osób.

W specjalnym komunikacie organizatorzy poinformowali, że otrzymali pismo od Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu o braku możliwości zorganizowania biegu.

– Spodziewamy się takiej samej opinii z Urzędu Miasta Toruń. Przez moment, w burzliwej dyskusji rozważaliśmy też możliwość przeniesienie imprezy na inny termin po 27 grudnia 2020 r., jednak sytuacja jest na tyle niepewna i rozwojowa, że obawiamy się czy nie wejdą w życie jakieś inne regulacje bądź aktualne rozporządzenie nie będzie przedłużone – napisali organizatorzy.

Na liście startowej imprezy na dzisiaj znajduje się prawie 600 uczestników. W ramach festiwalu miały odbyć się biegi na dystansie półmaratonu, 10km i 5km.

– Nie chcemy Was dłużej trzymać w niepewności ogłaszamy, że bieg odbędzie się w formie wirtualnej. Każdy kto zapisał się na bieg otrzyma pakiet startowy i zaproszony jest do udziału w biegu wirtualnym. Wszystkim, którzy ukończą bieg włożymy do pakietu medal, a zwycięzcom poszczególnych kategorii puchar i nagrodę – poinformowali organizatorzy.

Zadeklarowany dystans biegacze mogą pokonywać od 5 grudnia od godziny 8:00 do 13 grudnia do godziny 15:00.

Festiwal Biegów Św. Mikołajów w tym roku miał się odbyć po raz osiemnasty. Najwięcej uczestników impreza zgromadziła w 2015 roku, gdy do mety dotarło 3813 osób. W ubiegłym roku toruńskie biegi ukończyło łącznie 2205 zawodników.

red