CITY TRAIL rusza z treningami i biegami indywidualnymi

CITY TRAIL z Nationale-Nederladen to cykl biegów przełajowych, który odbywa się na 5-kilometrowych trasach, w dziesięciu miastach. Ze względu na pandemię koronawirusa ostatnie zawody w tradycyjnej formule odbyły się w marcu. – Nie oznacza to, że się poddajemy. Od 5 grudnia zapraszamy na nasze trasy, a także na treningi – mówi Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Biegi CITY TRAIL mają swój początek w 2010 roku. To cykl ogólnopolski, który dotychczas realizowany był w formule Grand Prix – w okresie jesienno-zimowym, w każdym z dziesięciu miast biorących udział w cyklu odbywało się po 6 biegów, co łącznie dawało aż 60 imprez w 6 miesięcy. Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach istotne zmiany.

Rozpoczynające się 5 grudnia bieganie indywidualne to możliwość sprawdzenia się na trasach CITY TRAIL, które zostaną przez organizatorów oznaczone. Nie będzie wspólnego startu, pomiaru czasu, ani klasyfikacji.

W każdej z naszych lokalizacji, a są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław, pojawimy się trzy razy – w grudniu, styczniu i lutym. Harmonogram jest znany od października. Zaczynamy 5 grudnia w Warszawie oraz 6 grudnia w Lublinie i Szczecinie – wyjaśnia Piotr Książkiewicz. – Trasa będzie oznaczona w godz. 8:00-11:00, a o 11:00 zapraszamy na wspólny na trening. Nasze zajęcia są skierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy.

Co ważne, nad bezpieczeństwem biegaczy będzie czuwał patrol medyczny, a po aktywności będzie można posilić się przekąską oraz napić izotonika. Udział we wspomnianych wydarzeniach kosztuje 9,90 zł lub 24,90 zł w przypadku zapisów na trzy terminy jednocześnie.

mat. pras
fot. Agata Dudek