Krystian Zalewski z pozytywnym testem na COVID-19. Nie pobiegnie w Walencji

Krystian Zalewski poinformował właśnie, że niestety nie wystartuje w niedzielnym maratonie w Walencji. Rekordzista Polski w półmaratonie odebrał wynik testu na obecność koronawirusa, który jest pozytywny.

Biegacz z Goleniowa przepracował cały cykl treningowy do maratonu bez większych problemów. W poście na Facebooku wskazał, że jego dyspozycja startowa i przygotowanie mentalne do maratońskiego debiutu jest na wysokim poziomie. Spakował już odżywki, bidony, buty i strój i był gotowy, aby wsiąść do samolotu do Walencji.

– Pozostało wykonać test na COVID – formalność skoro: trening zrealizowałeś bez zawirowań zdrowotnych, nie masz żadnych objawów (gorączki, duszności, problemów z oddychaniem, złego samopoczucia, itp.), uważałeś na siebie na każdym kroku. Jedziesz na pobranie, pan pobiera próbkę, odbierasz wynik dzień przed wylotem, którego dla Ciebie nie będzie. Wynik testu: pozytywny. Tylko na tyle starcza mi dziś sił. Potrzebuję zebrać myśli, ochłonąć, wówczas postaram się powiedzieć coś więcej. Dbajcie o siebie w tych trudnych czasach – napisał Krystian Zalewski.

Zalewski jest w życiowej formie. 17 października na Mistrzostwach Świata w Gdyni pobił 20-letni rekord raju na dystansie półmaratonu osiagając rezultat 1:01:32.

Przed startem w Walencji trener Jacek Kostrzeba nie ukrywał, że jego zawodnika stać na wynik poniżej 2:10:00. Prawdopodobny wydawał się atak na rekord Polski, który od 2012 roku wynosi 2:07:39.

Z powodu pandemii COVID-19 w niedzielnym maratonie w Walencji wystąpi tylko elita. Wśród 100 zawodników z 43 krajów świata znajduje się Arkadiusz Gardzielewski i Yared Shegumo.

red