Rusza Biegowa Ekspedycja na K2. Ty też możesz wziąć udział

Ruszyła Biegowa Ekspedycja na K2, wyjątkowy wirtualny program wspierający motywację w codziennych treningach. Uczestnicy wyzwania mają do pokonania 312 km. Do osiągnięcia celu przybliża każdy bieg, marsz lub spacer. 

Program można przedstawić jako wyzwanie, bo można zrobić to szybko w dość krótkim czasie. To sposób na motywację dla każdego,  kto jej szuka, aby zmobilizować się i wychodzić regularnie na treningi. Program może być również przygodą, podczas której dowiemy się więcej na temat wypraw w góry wysokie, przy okazji zażywając samemu trochę ruchu.

– Podczas Ekspedycji pokażemy Wam prawdziwą drogę, jaką muszą pokonać wszyscy himalaiści, którzy chcą wspiąć się na górę. Różnica polega na tym, że każdy, kto dołączy do Biegowej Ekspedycji, wystarczy, że będzie systematyczny i przebiegnie 312 km, a osiągnie szczyt. Przy okazji pozna trudności, z którymi musza zmierzyć się prawdziwi himalaiści – tłumaczą organizatorzy ze Stowarzyszenia K2 Partners.

– Jeśli uda Ci się osiągnąć ten cel do 20 marca, wówczas zdobędziesz K2 zimą i zostaniesz Lodowym Wojownikiem. Jeśli cel osiągniesz do 31 sierpnia, zdobędziesz K2 latem i zostaniesz Letnim Zdobywcą – dodają.

Jak dołączyć?

Wirtualna Biegowa Ekspedycja na K2 odbywa się w Internecie, a konkretnie w aplikacji Activy. Aby wziąć udział w wyprawie trzeba najpierw zarejestrować się na tej stronie, opłacić wpisowe i pobrać aplikację Activy z AppStore lub Google Play.

Następnie na numer telefonu podany podczas zapisów organizatorzy przesyłają SMS z indywidualnym kodem wejścia do gry. Należy wpisać go w aplikacji Activy, której obsługa jest bardzo intuicyjna. Potem jeszcze tylko kilka kliknięć… i można zacząć biegowo „wspinać się” na K2.

Uczestnik może rejestrować w aplikacji Activy swoje treningi, marsze NW lub spacery na dwa sposoby – automatycznie poprzez integrację z serwisem Strava, Garmin Connect, Polar Flow lub ręcznie bezpośrednio w aplikacji Activy.

Aktywności można przesyłać również manualnie na indywidualne konto na panelu zapisów w serwisie B4Sport. Należy wówczas każdorazowo załączyć zdjęcia lub zrzuty z ekranu z urządzeń mierzących czas i dystans, których nie można zsynchronizować z Activy.

Po osiągnięciu każdego z dwunastu punktów kontrolnych, uczestnik otrzyma raport z przebiegu ekspedycji w postaci wiadomości wyświetlanej w aplikacji Activy oraz SMS z linkiem do raportu.

– Każdy uczestnik może wyciągnąć z Biegowej Ekspedycji na K2 to, co akurat potrzebuje. My gwarantujemy jednak wszystkim wspaniałą przygodę, dobrą zabawą okraszoną szczyptą wiedzy z zakresu himalaizmu oraz fantastyczną nagrodą w postaci pięknej statuetki w formie certyfikatu – wyliczają organizatorzy.

Autentyczny wymiar Ekspedycji

Dla tych uczestników, którzy dołączą do wirtualnej Biegowej Ekspedycji na K2 w grudniu lub w styczniu, dodatkową atrakcją będzie fakt, 20 grudnia 2020 roku z Islamabadu rusza prawdziwa zimowa wyprawa na K2 z jednym z dwójki Polaków w ekipie, szczecińskim himalaistą Waldemarem Kowalewskim.

– Waldek został ambasadorem Biegowej Ekspedycji na K2 i jednocześnie autoryzował scenariusz naszej ekspedycji, przez co zabawa nabiera autentycznego wymiaru – podsumowują organizatorzy.

Biegowa Ekspedycja na K2 jest pierwszą z serii takich wydarzeń, które przygotowuje szczecińskie Stowarzyszenie K2 Partners.

Więcej szczegółów na temat ekspedycji znajduje się na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Źródło: Stowarzyszenie K2 Partners