W niedzielę Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 1 Milę. Powalczymy o tytuł!

W niedzielę na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie już po raz drugi odbędą się Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 1 Milę. Na stadionie lekkoatletycznym warszawskiej AWF będzie można spotkać gwiazdy sportu i telewizji, dziennikarzy oraz popularnych blogerów biegowych. Redakcja biegowe.pl także wystawi swojego reprezentanta, który na dystansie 1 609,34 m powalczy o tytuł Mistrza Polski Dziennikarzy. Łatwo nie będzie, ale tanio skóry nie sprzedamy!

Pierwsze Amatorskie Mistrzostwa Polski w  biegu na 1 Milę odbyły się pod koniec ubiegłego roku i odniosła sukces. Nieczęsto trafia się okazja, by rywalizować na bieżni w oprawie zbliżonej do największych mityngów lekkoatletycznych, w obecności wielu gwiazd. Druga edycja imprezy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Zawody cieszą się sporym zainteresowaniem i zgromadziły na listach startowych wielu chętnych do zmierzenia się z dystansem 1 609,34 metrów. Uczestnicy będą więc startować w kilkunastu seriach, które trwać będą wiele godzin. Na końcu, najszybsi biegacze zostaną oficjalnie uhonorowani jako medaliści mistrzostw Polski w biegu na 1 milę. Podczas zmagań, przeprowadzone zostaną także dwie serie, które wyłonią mistrzów Polski wśród dziennikarzy i blogerów. Do tej rywalizacji postanowiliśmy podejść bardzo serio i wystawiliśmy najszybszego zawodnika w naszej redakcji, w osobie samego redaktora naczelnego, Marcina Dulnika!

Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 1 MilęKonkurencję mamy sporą, bo na starcie staną m.in. takie tuzy jak: Tomasz Smokowski, Maciej Dowbor, Robert Korzeniowski, Maciej Kurzajewski, Sebastian Mila, Andrzej Twarowski, Jakub Karasek i wielu innych. Łatwo więc nie będzie, ale na bieg mamy przygotowany specjalny plan taktyczny, który powinien przynieść nam powodzenie. Nie wiemy czy uda nam się rozprawić z 41-letnim rekordem Polski, który wynosi 3:55,40 i został ustanowiony 9 sierpnia 1976 r. w Sztokholmie przez Bronisława Malinowskiego, ale obiecujemy, że damy z siebie wszystko. Specjalne miejsce na półce już czeka na okazały puchar…

Podczas pierwszej edycji Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na 1 Milę zwyciężył Wojciech Karwowski, który pokonał dystans 1 mili w czasie 4:34,54. Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Kwiatkowska z czasem 5:40,72.

Więcej informacji o biegu znaleźć można na stronie www.1mila.pl.