Tomasz Karolak: „Najbardziej spektakularne są zawody w Gdyni”

Tomasz Karolak to jeden z aktorów, który regularnie startuje w zawodach triathlonowych z serii IRONMAN w Polsce. Jak sam mówi, przede wszystkim ceni sobie niesamowitą atmosferę oraz profesjonalną organizację imprezy. Opowiedział nam o tym w krótkiej rozmowie.

​Tomasz Karolak to aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA. Znany jest z ról w takich filmach jak: „Listy do M.”, „Planeta singli”, „Porady na zdrady”. Fani seriali na pewno kojarzą niezapomniane postacie, które wykreował w „39 i pół”, czy „Rodzinka.pl”.

Od kilku już lat Tomasz Karolak jest również zapalonym triathlonistą, który regularnie startuje w Gdyni oraz Warszawie w zawodach spod szyldu IRONMAN.

Startowałem w wielu zawodach IRONMAN – wspomina Tomasz Karolak. – Najbardziej spektakularne są zawody w Gdyni, gdzie kibicuje tysiące ludzi, co wywołuje niesamowite wrażenia u wszystkich uczestników. Z racji tego, że jestem osobą rozpoznawalną, to jeszcze bardziej to przeżywam. Wiele osób zaczepia mnie na trasie i wykrzykuje np. „dawaj, dawaj”. Niesamowity jest też finisz na plaży miejskiej w okolicy Skweru Kościuszki. Atmosfera jest fantastyczna. Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, to wiadomo, że spełnia ona najwyższe poziomy światowe – przyznaje.​

​Z okazji swojego okrągłego jubileuszu w 2021 roku, popularny aktor ma bardzo ambitne marzenie.

W przyszłym roku w Gdyni będę obchodził swoje 50. urodziny – mówi Tomasz Karolak. – Wcześniej wystartuje w zawodach 5150 Warsaw, ale jest moim celem, marzeniem i trenuję, żeby wziąć udział w pełnym dystansie IRONMAN w Gdyni. To jest wielkie wydarzenie, że akurat w Gdyni będzie można pokonać cały dystans. To będzie niesamowite – podkreśla.

IRONMAN to największa na świecie seria zawodów triathlonowych dla zawodowców i amatorów. W 2021 roku w Polsce odbędą się cztery wyścigi pod szyldem IRONMAN:  6 czerwca Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw i Citi Handlowy 5150 Warsaw oraz 8 sierpnia IRONMAN Gdynia i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Źródło: Sport Evolution