adidas zaprasza na Nocną Milę po ulicach stolicy

19 października o godzinie 20:30 w Warszawie odbędzie się The Night Mile, impreza biegowa, za którą stoi marka adidas. Będzie to okazja m.in. by zmierzyć się z dystansem 1 mili (1609 m) i pobić najlepszy czas na 100 metrowym odcinku specjalnym trasy. 

Start i meta biegu zlokalizowane będą na terenie kompleksu Elektrownia Powiśle. Następnie biegacze spróbują swoich sił na odcinku, który połączy dwie strony Warszawy – trasa biegu poprowadzi przez Most Świętokrzyski. Ostatnie 100 metrów to odcinek specjalny, na którym będzie można wykręcić jeszcze lepszy wynik.

Po biegu odbędzie się after party w industrialnym otoczeniu Elektrowni Powiśle. O oprawę muzyczną całej imprezy zadbają Dj-e Michał Ziętara i ZuzaOK.

Wszystkie osoby, które chciałyby przygotować się do startu w The Night Mile mogą wziąć udział w bezpłatnych treningach w adidas Runners Warsaw przy ul. Solec 38. Każdy ma możliwość spróbowania różnych aktywności – od treningów biegowych, poświęconych sile biegowej, technice, szybkości przez treningi ogólnorozwojowe.

– Zajęcia mają różne poziomy zaawansowania, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zachęcają organizatorzy.

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, mogą zacząć od typowo amatorskich zajęć “My first run”. W ramach przygotowań do The Night Mile, trenerzy adidas Runners Warsaw stworzyli specjalny plan treningowy, który pozwoli pewnie i bezpiecznie wystartować w biegu.

Impreza w duchu eko-friendly

The Night Mile to impreza biegowa tworzona w duchu eko-friendly. Po raz kolejny, adidas podejmuje inicjatywy na rzecz ekologii i zapobiegania zanieczyszczeniom, kontynuując działania znane m.in. ze współpracy z fundacją Parley na rzecz oczyszczania oceanów.

Podczas wydarzenia ograniczone zostanie zużycie plastiku – uczestnicy proszeni są o zabranie własnych bidonów wielokrotnego użytku. Poza tym w całej strefie będzie obowiązywać segregacja odpadów.

Środki zebrane z opłat startowych w całości wesprą Fundację alter eko, której celem jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta. W pakiecie startowym znajdzie się m.in. torba z recyklingowanych butelek, numer startowy, a także dedykowana koszulka adidas i świecąca biegowa opaska.

Koszt udziału w biegu wynosi 29 zł. Liczba miejsc jest limitowana. Zapisy na bieg prowadzone są na tej stronie internetowej.

 mat pras.