Bieg Chomiczówki wkrótce otworzy zapisy

7 lutego w Warszawie ma odbyć się 38. Bieg Chomiczówki. Organizatorzy już zapowiedzieli, że ze względu na pandemię koronawirusa wytyczą trasę wyjątkowo na terenach Akademii Wychowania Fizycznego. Termin internetowych zapisów wstępnie wyznaczono na 17 stycznia. Wciąż nie znamy szczegółów dotyczących limitu uczestników oraz zasad sanitarnych, które będą obowiązywały podczas imprezy.

Wcześniej organizatorzy Biegu Chomiczówki zrezygnowali z biegu wirtualnego. Jak tłumaczą, takie rozwiązanie zasugerowali im sami biegacze. W warunkach pandemii trudno wyobrazić sobie bieg ulicami Osiedla Chomiczówka, dlatego w 2021 roku impreza jednorazowo przeniesie się na tereny AWF przy ulicy Marymonckiej.

Formuła biegu będzie zupełnie inna niż dotychczas, dostosowana do panujących realiów sanitarnych.

– Zrezygnowaliśmy ze startu wspólnego. Wszyscy uczestnicy, którzy opłacą swój start, w godzinach 10:00-14:00 będą mogli przebiec trasę, a następnie na podstawie czasów stworzymy odpowiednią klasyfikację. 38. edycja biegu odbędzie się także bez imprezy towarzyszącej, jaką był Bieg o Puchar Bielan – poinformowali organizatorzy w komunikacie.

Zapisy mają wystartować 17 stycznia. W pakiecie startowym uczestnicy tradycyjnie znajdą medal, koszulkę, gadżet biegowy, pomiar czasu, folię izotermiczna na mecie i posiłek na wynos.

Zasady bezpieczeństwa sanitarnego poznamy w momencie ogłoszenia szczegółów dotyczących obostrzeń, jakie będą obowiązywały 7 lutego, czyli w dniu imprezy.

red