Dodatkowe pakiety na Bieg „Policz się z Cukrzycą”!

Z uwagi na ogromne zainteresowanie, zapisy na 15. Bieg „Policz się z Cukrzycą” – w tym roku odbywający się w formule wirtualnej – zostały wznowione. Jest tylko jedno istotne zastrzeżenie: osoby zapisane w ramach dodatkowej puli pakietów startowych, otrzymają przesyłki z pakietem startowym już po 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowanym na 31 stycznia.

Tegoroczna edycja Biegu „Policz się z cukrzycą” będzie wyjątkowa. Ze względu na pandemię i obowiązujące ograniczenia epidemiczne, będzie to edycja wirtualna. To oznacza, że każdy może wziąć w niej udział, w dowolnym miejscu na świecie. Uczestnicy będą korzystać z nowoczesnej aplikacji All You Need Is Running.

Przed 31 stycznia organizatorzy nie zdążą wyprodukować i wysłać pakiety do osób, które zapiszą się w ramach dogrywki. Oznacza to, że medal i koszulka dotrą do tych uczestników w lutym.  Brak pakietu startowego nie będzie jednak stanowił przeszkody, aby zarejestrowany uczestnik wystartował w biegu.

– Było 7 tysięcy pakietów – wyprzedały się. Były kolejne 2 tysiące – skończyły się w kilka dni. Ale Orkiestra gra i biega dalej! Ponownie możecie zapisać się na bieg, który w całej Polsce i na świecie odbędzie się już 31 stycznia! – czytamy w komunikacie organizatorów.

Organizatorzy planują, że wirtualne zawody rozpoczną się około godziny 12:00. Dokładną godzinę startu mamy poznać na tydzień przed imprezą. Już po biegu, na platformie All You Need Is Running będzie można sprawdzić, ile łącznie biegacze pokonali kilometrów.

Warto podkreślić, że cały przychód z pakietów startowych zostanie przekazany na rzecz programu „Policz się z Cukrzycą”, realizowanego przez Fundację WOŚP.

Będzie to już 15. edycja rywalizacji, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowań na cukrzycę. Poprzednie edycje biegu to liczny, barwny korowód dorosłych i dzieci w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, z uśmiechem na ustach przemierzających ulice Warszawy. Tysiące biegaczy pokonywało dystans 5 kilometrów, by wyrazić solidarność z diabetykami i wesprzeć program, dzięki któremu kobiety ciężarne z cukrzycą mogą rodzić zdrowe dzieci.

Jak się zarejestrować?

Aby wziąć udział w 15. Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na platformie SlotMarket.pl. Koszt pakietu startowego to 50 zł. W tej cenie jest koszulka biegowa oraz numer startowy, które zostaną dostarczone przez kuriera pod wskazany w rejestracji adres.

Po rejestracji na SlotMarket.pl każdy z biegaczy otrzyma również indywidualny kod, który należy podać w aplikacji All You Need Is Running. Założenie konta jest bezpłatne, a oprócz dostępu do Biegu „Policz się z Cukrzycą” mamy możliwość wzięcia udziału w wielu innych wirtualnych wyzwaniach.

Źródło: Sport Evolution

fot. Igor Kohutnicki