Mistrzostwa Polski w maratonie wracają do Dębna

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował wczoraj, że gospodarzem tegorocznych Mistrzostwa Polski w maratonie kobiet i mężczyzn będzie Dębno. Impreza zaplanowana jest na 18 kwietnia.

W ubiegłym roku ze względu na pandemię koronawirusa sprawa maratońskich mistrzostw Polski okazała się dobrą historią na serial. Mieliśmy zmiany terminów z wiosny na późną jesień, a nawet gospodarza.

Impreza ostatecznie odbyła się 6 grudnia w położonym w województwie opolskim Olesnie, ponieważ Dębno w ostatniej chwili zrezygnowało z organizacji biegu w związku z wprowadzeniem rządowych obostrzeń.

W biegu mogli wziąć udział zawodnicy legitymujący się ważną licencją PZLA. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną i aktualne obostrzenia można spodziewać się, że zaplanowana na 18 kwietnia impreza odbędzie się w podobnej formule.

Tytułów mistrzowskich z 2020 roku bronić będą Kamil Jastrzębski i Aleksandra Lisowska. Oboje w Olesnie uzyskali nowe rekordy życiowe, odpowiednio 2:12:58 i 2:30:47, ale nie udało im się wywalczyć minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Dębno będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie już po raz 27., a Mistrzostw Polski Mężczyzn po raz 33. Pierwsze zawody rangi mistrzowskiej w miasteczku położonym w województwie zachodniopomorskim rozegrano w 1969 roku.

Maraton w Dębnie to jeden z najstarszych biegów na dystansie 42,195km w kraju. Jego tradycje sięgają 1966 roku.

Źródło: PZLA

fot. http://www.maratondebno.pl/4646maraton-debno,352.html