Szef Runmageddonu: „Trenujcie, bo nie odwołujemy imprez”

Prezes i pomysłodawca Runmageddonu zapowiedział wczoraj, że zimowa edycja ekstremalnego biegu przeszkodowego zaplanowana na weekend 27-28 lutego w Warszawie odbędzie się „niezależnie, jak będą skonstruowane obostrzenia”. 

Jaro Bieniecki opublikował w mediach społecznościowych post, w którym podkreślił, że zamierza zrealizować wszystkie 13 z imprez pod szyldem Runmageddonu zaplanowanych na 2021 rok. 

– Jesteśmy na tyle zdeterminowani, że nawet przy obecnych przepisach, jeśli impreza miałby się odbyć w najbliższy weekend, mamy na to trzy w pełni legalne rozwiązania (nie ujawniamy póki co, żeby być o krok przed ustawodawcą). Jeśli przepisy się zmienią, znajdziemy kolejną furtkę – napisał szef Runmageddonu. – Niezależnie jak będą skonstruowane obostrzenia, znajdziemy lukę, żeby bezpiecznie przeprowadzić event – dodał. 

W poście Bieniecki wylicza, że w ubiegłym roku mimo pandemii w cyklu Runmageddon odbyło się 9 imprez, „w tym 5 największych wydarzeń sportowych w Polsce.”

Pierwsza tegoroczna impreza w kalendarzu Rumageddonu ma się odbyć w Warszawie w dniach 27-28 lutego. Kolejne 17 kwietnia w Krakowie, 8-9 maja w Poznaniu, 15 maja w Trójmieście i w ostatni weekend maja ponownie w stolicy.

Źródło: facebook.com/jaro.bieniecki