Wrocław stawia na półmaraton. Bieg będzie miał nową datę

Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu, organizator imprez biegowych w stolicy Dolnego Śląska poinformowało, że w 2021 roku skoncentruje swoje wysiłki na 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Bieg na pewno nie odbędzie się 12 czerwca, we Wrocławiu poszukają dla tej imprezy nowej jesiennej daty. 

W marcu ubiegłego roku organizator wrocławskich biegów odwołał wszystkie imprezy biegowe i zadeklarował, że w 2021 roku ”Wrocław wróci silniejszy”. Dzisiaj poznaliśmy priorytety MCS w nowym sezonie w niepewnej wciąż sytuacji epidemicznej w kraju. MCS jest zdeterminowane, aby przeprowadzić w tym roku w stolicy Dolnego Śląska bieg na dystansie półmaratonu.

– Serdecznie dziękując każdemu z ponad 12 tysięcy posiadaczy pakietów startowych 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, deklarujemy dołożenie wszelkich starań, by impreza mogła odbyć się w 2021 roku – zapowiedzieli w komunikacie prasowym.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że bieg zostanie przełożony z 12 czerwca na jeden z jesiennych weekendów. Dokładna data ma być podana w najbliższym czasie. Osoby zarejestrowane na półmaraton do 15 marca mogą zrezygnować ze startu.

– Gdyby sytuacja epidemiczna uniemożliwiła przeprowadzenie 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają niezwłocznie przelew za pakiet startowy. W obu przypadkach nastąpi całkowita rekompensata opłaty startowej, bez potrącania opłat manipulacyjnych – czytamy w komunikacie prasowym.

Wrocław Maraton w odstawkę

Dyrekcja Młodzieżowego Centrum Sportu podjęła decyzję o wstrzymaniu prac związanych z organizacją Wrocław Maratonu i skupieniu swoich wysiłków na przeprowadzeniu półmaratonu. Oznacza to, że bieg maratoński w Stolicy Dolnego Śląska prawdopodobnie nie odbędzie się po raz drugi z rzędu.

Źródło: MCS