Ruszyły zapisy na Bieg Firmowy

Co łączy 8 tysięcy firmowych biegaczy, 12 małych bohaterów i 252 875 zł przekazane na leczenie i rehabilitację? To zeszłoroczna edycja Biegu Firmowego, która ze względu na pandemię wystartowała w specjalnej odsłonie.  Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczną edycję wydarzenia.

Bieg Firmowy w 2021 roku odbędzie się 22 maja w bezpiecznej, hybrydowej formule. Wydarzenie poprzedzi Sztafeta po zdrowie, czyli 12-tygodniowy cykl spotkań, eventów i treningów ze specjalistami z dziedziny szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz kondycji psychicznej.

Jak zapewniają organizatorzy biegu, bez zmian pozostaje idea i wartość projektu, czyli pomoc podopiecznym Fundacji Everest. Biegacze, w słusznym celu, pokonają dystans 5 km, o dowolnie wybranej przez siebie porze dnia i nocy. O wyniku zadecyduje łączny czas wszystkich członków drużyny, mierzony przez aplikację mobilną Activy.

Hybrydowa formuła pozwala na wzięcie udziału w biegu nie tylko firmom z Wrocławia i Warszawy, ale w dowolnej miejscowości w kraju, jak i poza jego granicami.

Nie wyobrażamy sobie, aby w maju mogło zabraknąć Biegu Firmowego. Podjęliśmy wyzwanie i tegoroczna udoskonalona edycja to odpowiedź na dzisiejsze realia związane z obostrzeniami i zakazem organizacji imprez o charakterze masowym. Chcemy integrować pracowników w słusznym, charytatywnym celu, by mali bohaterowie mogli liczyć na wsparcie również podczas tej edycji – tłumaczy Ewa Mróz, Prezes Fundacji Everest.

Zapisy na Bieg Firmowy 2021 ruszyły 8 lutego na tej stronie. Uczestnicy w tym roku mają do wyboru trzy rodzaje pakietów startowych. Ich wysyłka prowadzona będzie przez firmę kurierską z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

Fundacja Everest organizuje Bieg Firmowy od 2013 roku we Wrocławiu i Warszawie. W ubiegłym roku biegacze przekazali 252 875 zł na leczenie i rehabilitację 12 małych bohaterów. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji firmowej sztafery zebrano juz ponad milion złotych.

mat pras.