Ósma edycja Wings For Life World Run coraz bliżej. Ostatnia szansa na koszulkę NB

Za niecałe 1,5 miesiąca odbędzie się globalny, charytatywny bieg Wings for Life World Run. Uczestnicy z całego świata po raz ósmy pobiegną dla tych, którzy nie mogą. Całość opłat startowych zostanie przeznaczona na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym.

Biegacze wystartują 9 maja jednocześnie, z dowolnego miejsca na ziemi o godzinie o 13:00 czasu lokalnego. Wspólny start umożliwi im aplikacja mobilna Wings for Life World Run. Rejestrując się do końca marca, można zdobyć oficjalną biegową koszulkę New Balance. Warto się pospieszyć – zostało ich już tylko 3 tysiące.

Pobierz aplikację i ruszaj

Mimo braku biegów masowych, formuła majowego wydarzenia pozostanie bez zmian. Przed startem – rozgrzewka w aplikacji. Następnie – odliczanie i 30 minut biegu, by zbudować przewagę nad Samochodem Pościgowym, będącym ruchomą linią mety. Po tym czasie, do wirtualnego Porsche Taycan Cross Turismo wsiądzie Adam Małysz – to właśnie jego głos oraz Moniki Pyrek i Łukasza Stasiaka pojawią się w polskiej wersji aplikacji. Ambasadorzy będą motywować, informować o lokalizacji wirtualnego Samochodu Pościgowego, a także liczbie pokonanych kilometrów.

– Nie ma lepszej imprezy biegowej. Po prostu nie ma! Ten bieg to jest jedna z rzeczy, którą moim zdaniem trzeba zrobić w życiu  ze względu na atmosferę, na luz jaki panuje i to, że Cię goni meta. Jest przefajnie! – zachęca aktor, Alan Andersz.

Społeczność Wings for Life World Run jest zaangażowana w działania nie tylko w dzień biegu. Organizatorzy zadbali również o atrakcje przed startem. Od listopada uczestnicy mogą trenować z Wings for Life World Run Podcast, słuchając rozmów o bieganiu i nie tylko – gośćmi podcastu byli już m.in. Filip Chajzer, Dominika Stelmach, Adam Małysz, Andrzej Bargiel. Odbyło się już także głosowanie na oficjalny projekt biegowej koszulki New Balance, którą można zdobyć za rejestrację do końca miesiąca.

W ubiegłym roku, w biegu z aplikacją Wings for Life World Run wystartowało 77 103 osób, w tym prawie 9 tysięcy Polaków. Podczas tegorocznej edycji oprócz startów indywidualnych, możliwe będzie także dołączenie do Zorganizowanych Biegów z Aplikacją – oddolnych inicjatyw biegaczy – w wielu miastach w Polsce. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli solidaryzować się za pośrednictwem Wirtualnych Drużyn, których członkowie wspólnie powalczą o ustalony wcześniej cel – niezależnie od lokalizacji.

Opłata za bieg z Aplikacją wynosi 70 zł i w całości przeznaczana jest na badania finansowane przez Fundację Wings for Life. Zapisy trwają na tej stronie internetowej.

Włącz podcast

Asia Jóźwik, Kuba Przygoński, Warszawski Biegacz – co ich łączy? Wszyscy opowiedzieli o własnym, z pozoru niemożliwym celu, w Wings for Life World Run Podcast. Seria wielowątkowych rozmów Łukasza Stasiaka ma motywować słuchaczy do treningów, a ich myślą przewodnią jest dokonywanie niemożliwego.

Odcinki publikowane są co drugi czwartek, aż do globalnego startu App Run 9 maja. Podcasty są dostępne pod tym linkiem lub na swoich ulubionych platformach streamingowych.

Źródło: Wings For Life World Run