Polska kadra na World Athletics Relays na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Polski Związek Lekkiej Atletyki podał skład reprezentacji Polski, która w dniach 1-2 maja wystartuje w zawodach World Athletics Relays na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W kadrze znajdują się 44 osoby.

Biało-czerwoni wystąpią we wszystkich konkurencjach tj. w tradycyjnych sztafetach 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów, a także w biegach 4 x 200 metrów, 4 x 400 metrów MIX, 2 x 2 x 400 metrów oraz w sztafecie płotkarskiej.

– To dla naszych zawodników pierwszy sprawdzian w sezonie olimpijskim. Zawody na Śląsku pokażą, jak przebiegały dotychczasowe przygotowania. Reprezentacja trenuje teraz na Teneryfie, gdzie są komfortowe warunki pogodowe. Mam nadzieję, że start Polaków będzie udany, nasze sztafety mają o co walczyć. Stawką są przecież olimpijskie przepustki – podkreśla Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA .

Jak czytamy na stronie pzla.pl, na Stadionie Śląskim wystartuje m.in. Jakub Krzewina. To zawodnik, który przed trzema laty w imponującym stylu poprowadził polską sztafetę po halowy rekord świata w biegu 4 x 400 metrów.

Podczas World Athletics Relays nie zabraknie także bohaterów halowych mistrzostw Europy z Torunia. W sztafecie 2 x 2 x 400 metrów ma wystartować złoty medalista tej imprezy w biegu na 800 metrów, czyli Patryk Dobek.

Polska kobieca sztafeta 4x400m metrów będzie broniła złotego medalu z ostaniej edycji World Athletics Relays, która odbyła się w japońskiej Jokohamie. Drużyna w składzie Małgorzata Hołub-KowalikPatrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic uzyskała czas 3:27,49 i wyprzedziła Amerykanki oraz Włoszki. Był to pierwszy złoty medal dla Polski w historii występów w World Athletics World Relays.

5. edycja zawodów World Athletics Relays odbędzie się 1 i 2 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bezpośrednie relacje z imprezy będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej.

Najlepsze zespoły w biegach 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów uzyskają w Polsce kwalifikację do tegorocznych igrzysk w Tokio oraz zaplanowanych na lipiec 2023 mistrzostw świata w amerykańskim Eugene (Oregon).

Skład reprezentacji Polski na zawody World Athletics Relays

Źródło: PZLA

Fot. Michozord, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons