Runmageddon w przeciąganiu liny

Runmageddon poinformował dzisiaj, że mimo pandemicznych obostrzeń zorganizuje w najbliższą sobotę, 17 kwietnia imprezę w Krakowie. Każdy uczestników ma otrzymać licencję wydaną przez Polski Związek Przeciągania Liny i zostanie wpisany do kadry tego związku na czas trwania zawodów. 

Do 18 kwietnia obowiązują pandemiczne obostrzenia, zgodnie z którymi w imprezach sportowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pobierające stypendium sportowe oraz członkowie kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem polskie związki sportowe mogą również organizować zawody dzieci i młodzieży. 

Wczoraj Runnmageddon podał, że otrzymał pisma podważające zgody na przeprowadzenie sobotniej imprezy w Krakowie. Aby obejść rządowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa organizator największego cyklu biegów przeszkodowych w kraju podjął współpracę z Polskim Związkiem Przeciągania Liny. Zawodnicy otrzymają jego licencje i dołączą do prowadzonej przez niego kadry narodowej.

– Informowaliśmy Was o problemach, które pojawiły się chwilę przed spotkaniem z Wami, ale już śpieszmy z kolejnym newsem. Pokazaliśmy siłę i charakter, walczyliśmy do końca i udało się! W sobotę damy Wam piekielny wycisk w Małopolsce  – napisali organizatorzy w mediach społecznościowych. 

Problematyczne w tej całej konstrukcji wydaje się to, że przeciąganie liny nie znajduje się w programie Igrzysk Olimpijskich. Z tego powodu siłownie i kluby fitness przestały organizować zajęcia dla posiadaczy licencji PZPL, nie brakowało doniesień o kontrolach sanepidu i nakazów zamknięcia klubu. 

Sobotnie impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym i bez udziału kibiców. Odwołane zostaną biegi w formułach KIDS, Junior i Family. Zapisy na krakowskie zawody Runmageddon zamknie dzisiaj o północy. 

red

fot. Runmageddon