Stadion „Podskarbińska” czeka na najszybsze drużyny w kraju. Wciąż są wolne miejsca

Fundacja Maraton Warszawski poinformowała, że areną pierwszej edycji imprezy THE TEAM! Mistrzostwa Drużyn Biegowych będzie stadion „Podskarbińska” w Warszawie. W zaplanowanych na 9 maja zawodach weźmie udział maksymalnie 16 drużyn, które będą rywalizowały o miano najszybszej w kraju.

– Liczba zgłoszonych drużyn już przewyższa limit 16 ekip, jednak póki co tylko 13 drużyn dokonało pełnej rejestracji. Wciąż jest więc szansa dołączyć do „wielkiej szesnastki”, z którą spotkamy się 9 maja – poinformował nas przedstawiciel Fundacji Maraton Warszawski.

Wśród zespołów, które już dokonały pełnego zgłoszenia znajdują się: Piekielni Warszawa, Fifty – Fifty, ASICS FrontRunner Poland, Wedel Team, Fundacja UNUM, Żórawski Team, Accenture, #zaliniąmety, Co biega, Świat Biegacza Fehlau Run Team, Ministerstwo Sprawiedliwości, PRO366 i PKP Intercity Running Team.

Stadion „Podskarbińska”, na którym odbędą się zawody znajduje się w dzielnicy Praga Południe przy ulicy Podskarbińskiej 14. W 2006 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację. Obecnie posiada certyfikat II klasy IAAF i PZLA, co daje możliwość organizacji imprez rangi Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

Szybcy biorą wszystko

W programie imprezy znajdują się biegi indywidualne dla kobiet i mężczyzn na dystansach 1000 metrów, 1500 metrów, 3000 metrów oraz sztafeta mieszana 4×800 metrów, w której wystartują zespoły złożone z 2 kobiet i 2 mężczyzn.

Za wygranie konkurencji będzie można „zarobić” maksymalnie 16 punktów, a każdy kolejny zawodnik otrzyma punkt mniej, aż do 1 punktu za ostatnie, 16. miejsce. Niewystawienie zawodnika lub zawodniczki albo nieukończenie konkurencji skutkować będzie brakiem jakiejkolwiek premii.

Drużyna może liczyć maksymalnie 8 osób, chociaż do obsadzenia wszystkich konkurencji powinien wystarczyć sześcioosobowy skład. Do startu dopuszczone zostaną zespoły z mniejszą liczbą uczestników, ale będą one od razu stać na straconej pozycji, bo nie otrzymają punktów do klasyfikacji generalnej za start w konkurencjach nieobsadzonych.

Każdy z zawodników może wystartować w maksymalnie w dwóch konkurencjach, np. w dwóch biegach indywidualnych lub konkurencji indywidualnej i w sztafecie.

O składzie drużyny decyduje kapitan, najpóźniej na 72 godziny przed rozpoczęciem rywalizacji lub w Biurze Zawodów. Po odbiorze pakietu startowego dopuszczona będzie modyfikacja tylko składu sztafety ze względu na kontuzje zawodników.

Tytuł najlepszej drużyny w kraju wywalczy ta ekipa, której członkowie w klasyfikacji generalnej zgromadzą łącznie najwięcej punktów. Impreza będzie odbywać się pod hasłem „Szybcy biorą wszystko”, chociaż przedstawiciele fundacji zapewniają, że to propozycja dla wszystkich pasjonatów biegania, nie tylko potrafiących szybko biegać.

Mile widziani są uczestnicy, którzy chcą poczuć ducha rywalizacji, doświadczyć emocji związanych z rozgrywką drużynową, a także miło spędzić czas wśród kolegów.

Trwają zapisy

Zapisy na Mistrzostwa Drużyn Biegowych trwają na tej stronie internetowej.

Opłata startowa wynosi 1000 zł za całą, maksymalnie 8-osobową drużynę, bez względu na liczbę zgłoszonych zawodników. W ramach opłaty zawodnicy otrzymają m.in. numery startowe, worki depozytowe, chipy do pomiaru czasu oraz dostęp do szatni i depozytów. Dodatkowo każdy z uczestników zostanie objęty ubezpieczeniem NNW.

Ze względu na pandemię koronawirusa impreza prawdopodobnie zostanie przeprowadzona przy zamkniętych trybunach.

red

Fot. facebook.com/StadionPodskarbinska/