Zawody IRONMAN w Warszawie przełożone

Organizatorzy zawodów Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw i Citi Handlowy 5150 Warsaw poinformowali dzisiaj, że w związku z aktualną sytuacją pandemiczną i rządowe obostrzenia przesuwają imprezę na 5 września 2021. 

Pierwotnie triathloniści mieli ścigać się w stolicy 6 czerwca. Po raz pierwszy w historii Warszawa miała być gospodarzem zawodów na dystansie połówki. Od 4 lat odbywały się tutaj wyścigi w ramach imprezy Warsaw 5150 Warsaw, w których udział wzięło dotychczas blisko 6 tysięcy fanów triathlonu.

– Zdajemy sobie sprawę, że niekoniecznie takiej informacji oczekiwaliście. Uważamy jednak, że organizacja imprezy w planowanym wcześniej terminie na początku czerwca nie będzie możliwa. Wierzymy też, że nowy termin daje znacznie większe szanse na przeprowadzenie eventu –  w sposób zgodny z prawem i przede wszystkim bezpieczny. Zależy nam też, aby nasi zawodnicy, ale też partnerzy i wolontariusze mieli jak najszybciej jasność, co do dalszych losów tegorocznych zawodów – napisali organizatorzy w komunikacie.

Według pierwotnego planu  zawody Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw i Citi Handlowy 5150 Warsaw miały rozpocząć się od pływania w Zalewie Zegrzyńskim, skąd zawodnicy – szybką i płaską trasą rowerową – mieli udać się do Warszawy. Etap biegowy ma zostać rozegrany w historycznym centrum miasta, obfitującym w zabytki i popularne turystycznie miejsca zlokalizowane przy trasie. Na razie nie wiadomo, czy ten plan jest aktualny.

– Niezmiennie koncentrujemy się na organizacji wyjątkowego wydarzenia jeszcze w tym roku. Nasz zespół stale opracowuje plany operacyjne i rozwiązania, które umożliwią przeprowadzenie zawodów w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi wytycznymi oraz rekomendacjami w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 – zakończyli organizatorzy.

Źródło: Sport Evolution