Maraton Warszawski bez PZU

– PZU przekazało nam informację iż nie będzie już sponsorować maratonu, ale nie umiem powiedzieć czy ma to związek z pandemią – stwierdził Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski w rozmowie z Jakubem Pawlakiem z portalu bieganie.pl. 

Marek Tronina poinformował, że PZU przedłużało umowę z Fundacją Maraton Warszawski z sezonu na sezon. Przyznał, że decyzja o niekontynuowaniu współpracy była zaskakująca.

Racjonalne dane i fakty, którymi się posługiwaliśmy we współpracy nakazywały nam sądzić, że jest ona niezagrożona. Jak widać były to błędne założenia – podkreślił.

Szef Fundacji Maraton Warszawski zauważył, że ciężko będzie pozyskać kolejnego partnera. – W maju budżety większości firm są pozamykane. Jest to trudne, ale musimy z tym żyć – dodał.

Koncern ubezpieczeniowy sponsorował flagowe biegi Fundacji Maraton Warszawski od 2013 roku.

Jednocześnie Marek Tronina potwierdził, że rozmowy o sponsoringu toczą się z firmą PKN Orlen.

Wiem, że trwają prace aby doprowadzić nasze wstępne rozmowy do końca, ale czy tak się stanie to zależy od Orlenu – powiedział Tronina.

Przypomnijmy, że płocki koncern w latach 2013-2019 organizował własną imprezę biegową pod nazwą ORLEN Warsaw Marathon, a w ubiegłym roku wspólnie z PZU był sponsorem tytularnym Maratonu Warszawskiego.

Źródło: Bieganie.pl

Fot. Sportografia.pl