Organizatorzy tracą cierpliwość. Chcą zasypać rząd zużytymi butami i odzieżą sportową

Organizatorzy imprez sportowych uruchamiają akcję happeningową „Tak dla sportu!”, w ramach której zachęcają miłośników zdrowego trybu życia do przesyłania zużytych butów sportowych i odzieży do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To ich reakcja na brak zapowiedzi odmrożenia branży imprez sportowych.

Przedstawiciele Związku Organizatorów Sportu Masowego wskazują, że z powodu pandemicznych obostrzeń praktyczny zakaz organizacji imprez sportowych dla amatorów utrzymuje się od niemal 15 miesięcy. Od roku bezskutecznie próbują przekonać rząd do zmiany do zmiany polityki wobec branży, która odpowiada za zdrowie Polaków codziennie inspirując ich do podejmowania aktywności fizycznej

– W trakcie wielu spotkań z przedstawicielami rządu, zaproponowaliśmy szereg rozwiązań oraz dostarczyliśmy wyniki badań naukowych, potwierdzające bezpieczeństwo organizacji masowych imprez sportowych na świeżym powietrzu. W dalszym jednak ciągu nasza branża nie doczekała się odmrożenia – piszą organizatorzy, którzy zwracają uwagę, że rząd właśnie luzuje obostrzenia m.in. wkrótce wpuści na stadiony tysiące ludzi i zamierza znieść obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz.

Ponieważ organizatorzy nie wiedzą, dlaczego w tej sytuacji rząd nie zgadza się na organizowanie imprez na otwartej przestrzeni, zdecydowali się uruchomić akcję happeningową „Tak dla sportu!”.

– Jeśli się z nami zgadzacie i też oburza Was takie podejście Rządu RP do sportu dla amatorów, to spakujcie swoje zużyte buty sportowe lub odzież i na znak protestu wyślijcie je do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zróbmy to, skoro rządzący nie reagują na nasze apele i potrzeby! Nie czekaj aż będzie za późno! Akcja przyniesie efekt, tylko jeśli będzie masowa. Każdy but, każda koszulka się liczy! – podkreślają.

Kancelaria Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa
z dopiskiem „TAK DLA SPORTU”

Źródło: Związek Organizatorów Sportu Masowego

fot. Miguel A. Amutio/ Unsplash