Wrócą imprezy biegowe? Rząd podniesie limity uczestników

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj na konferencji prasowej, że w ramach znoszenia pandemicznych obostrzeń od 15 maja przywrócona zostanie możliwość organizowania zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi z limitem do 150 uczestników. Od 28 maja w imprezach będzie mogło uczestniczyć nawet  250 osób.

Nie wiadomo, jaki wpływ na decyzję rządu ma akcja happeningowa „Tak dla sportu!”, którą wczoraj zapowiedzieli przedstawiciele Związku Organizatorów Sportu Masowego. Zaapelowali do biegaczy, aby przesyłali na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów swoje zużyte buty i odzież sportową.

Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na sytuację firm z branży imprez sportowych, które od ponad 15 miesięcy nie mogą organizować wydarzeń. Dotychczasowe, wielomiesięczne rozmowy i spotkania organizatorów z przedstawicielami rządu nie przynosiły żadnych efektów.

– Trudno odnieść się do dzisiejszej zapowiedzi szefa rządu. Z wszelkimi decyzjami poczekamy, aż poznamy ostateczny kształt rozporządzenia – powiedział nam jeden z organizatorów, którego poprosiliśmy o komentarz.

Od 28 maja mogą wznowić działalność siłownie i kluby sportowe pod warunkiem, że na 1 osobę przypada 15 m² powierzchni i przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Źródło: gov.pl

fot. Krystian Maj/KPRM