10. Bieg Fabrykanta wraca na ulice Łodzi

10. Bieg Fabrykanta odbędzie się 28 sierpnia 2021 roku. Zawodnicy jak co roku do pokonania będą mieć 10 km trasę, która wytyczona zostanie na terenie Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi, a start i meta zostaną usytuowane na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zapisy do tegorocznej edycji biegu wystartują 1 lipca o godzinie 20:00.

– Cieszymy się, że po roku przerwy będziemy mogli spotkać się z biegaczami podczas 10. Biegu Fabrykanta. Wzorem naszych poprzednich edycji, imprezę otworzą Biegi Małego Fabrykanta, które wzbudzają wiele emocji wśród startujących i kibiców – mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor Biegu Fabrykanta. – W biegu głównym biegaczom na trasie towarzyszyć będą pacemakerzy, którzy wspomogą zawodników w uzyskiwaniu dobrych rezultatów – dodaje.

Od czterech lat podczas Biegu Fabrykanta, odbywa się rywalizacja na dystansie jednej mili w ramach Biegu Grohmana, którego inicjatorem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wydarzenie to przyciąga na start zarówno najszybszych zawodników w Polsce, jak i biegaczy, którzy chcą spróbować sił na tym nietypowym dystansie. Dodatkowo całe wpisowe z tego wydarzenia zostaje przekazane na cel charytatywny. Zapisy na Bieg Grohmana, podobnie jak na Bieg Fabrykanta, wystartują już 1 lipca.

W programie 10. Biegu Fabrykanta nie zabraknie biegów dla dzieci, które rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale.

Zapisy do Biegów Fabrykanta i Małego Fabrykanta wystartują również 1 lipca o godzinie 20:00 na stronie biegfabrykanta.pl

mat pras.