3. Memoriał Ireny Szewińskiej już w środę. Droga do Tokio wiedzie przez Bydgoszcz

Dla wielu lekkoatletów, którzy na przełomie lipca i sierpnia będą walczyć o medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie to ostatni start przed polską publicznością. 30 czerwca w środę w Bydgoszczy odbędzie się bowiem 3. Memoriał Ireny Szewińskiej. – Zapraszamy wszystkich kibiców. Przyjdźcie i pożegnajcie naszych mistrzów – zaprasza prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

W imprezie weźmie udział wielu polskich kandydatów do medali olimpijskich, a w niektórych konkurencjach, jak choćby w rzucie młotem, będzie to niemal pełna światowa czołówka. To efekt m.in. świetnej organizacji Memoriału, dzięki czemu został on nagrodzony awansem do tzw. strefy Gold w ramach cyklu Continental Tour.

Stadion Zawiszy czeka

Na trybunach stadionu Zawiszy, zgodnie z obecnymi regulacjami, będzie mogła być zajęta połowa miejsc na stadionie, ale – co bardzo ważne – do tej liczby nie wliczają się kibice, którzy są już zaszczepieni przeciw COVID-19. Oznacza to, że fanów królowej sportu może być jeszcze więcej.

– Mam nadzieję, że razem z kibicami i zawodnikami stworzymy wielkie widowisko. Imprezy sportowe bez kibiców nie mają tego smaku, a zawodnicy dzięki publiczności często są w stanie dać z siebie więcej, niż sto procent. Wszyscy, tak organizatorzy, jak i zawodnicy czujemy ekscytację, że możemy zaprosić na trybuny fanów lekkiej atletyki – dodaje Krzysztof Wolsztyński.

Organizatorzy oferują kibicom możliwość bezpłatnego wejścia na trybuny, m.in. w ramach tzw. klubów kibica. Wystarczy zebrać grupę piętnastu osób i wypełnić formularz dostępny na stronie www.bydgoszczcup.pl

– Cała grupa otrzyma wtedy prawo bezpłatnego wstępu na trybuny. Wielu z nas jest spragniona uczestnictwa w imprezie sportowej, a środowy wieczór jest doskonałą porą, by spędzić go na stadionie podziwiając wielkich mistrzów sportu – wyjaśnia Krzysztof Wolsztyński.

Oczywiście na stadion można przychodzić też indywidualnie – sprzedaż biletów w cenach od 10 do 25 zł trwa w portalu ticketmaster.pl.

Plejada gwiazd

Do Bydgoszczy przyjedzie plejada gwiazd. W rzucie młotem mężczyzn polscy mistrzowie Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki rywalizować będą m.in. z Amerykaninem Rudym Winklerem czy wicemistrzem świata Walerijem Pronkinem. Medalistów z Torunia będzie można zobaczyć w konkursie pchnięcia kulą mężczyzn, oczywiście z udziałem polskiego mistrza Michała Haratyka, Czecha Tomasa Stanka, a także brązowego medalisty olimpijskiego i medalisty mistrzostw świata Toma Walsha.

Bardzo mocny będzie też bieg na 400 metrów kobiet, która jest od kilku lat jedną z flagowych polskich konkurencji lekkoatletycznych.

– Marzy nam się, by był to bieg na takim poziomie, by zbliżyć się do rekordu Ireny Szewińskiej, czyli poniżej pięćdziesięciu sekund – dodaje Wolsztyński.

W tym biegu wystartują najszybsze Polki z Justyną Święty-Ersetic na czele, które będą rywalizować z bardzo mocnymi zawodniczkami zagranicznymi, m.in. Christiną Mbomą z Namibii, która już w tym roku uzyskała czas poniżej pięćdziesięciu sekund. Bardzo ciekawie będzie też w konkursie skoku o tyczce, gdzie polscy mistrzowie Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski walczyć będą m.in. z mistrzem olimpijskim z Rio Thiago Brazem i świetnym Filipińczykiem Ernestem Obieną oraz świeżo upieczonym mistrzem USA Chrisem Nilsenem.

3. Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 30 czerwca 2021 roku o godz. 17 na stadionie w Bydgoszczy, dzień po trzeciej rocznicy śmierci wybitnej polskiej sportsmenki.

mat pras.

fot. Paweł Skraba