3rd Wizz Air Katowice Half Marathon przerwany przez policję!

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dzisiejszy 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon został przerwany przez policję. Po starcie pierwszej fali na wysokości 3km drogę biegaczom zastąpił policyjny radiowóz. Funkcjonariusze nakazali uczestnikom powrót na start tłumacząc, że dalsza część trasy nie została odpowiednio zabezpieczona przez organizatorów.

Nasze informacje potwierdza Marek Bogdoł, który prowadzi fanpage „Droga do Tokio”.Już po biegu. Było bardzo szybko. Biegłem tę połówkę jakieś 4 minuty. Okazało się, że półmaraton został odwołany. Ludzie są wkurzeni pada tutaj wiele wulgarnych słów  – relacjonował w relacji na żywo z biegu.

Na imprezę do Katowic wybrało się wiele osób z całej Polski. W ramach imprezy odbywały się m.in. mistrzostwa kraju grupy Night Runners.

Zawodnicy są rozżaleni, bo nie po to jechali tyle kilometrów, aby pobiec 3 km. Jedyny plus, to że zdążyli zobaczyć od pierwszej minuty mecz Polska-Hiszpania na Euro 2020, ale to jest po prostu granda – poinformował nas jeden z biegaczy.

Wcześniej rozegrane zostały biegi na 5 i 10km. W mediach społecznościowych nie brakuje relacji zawodników, że wskutek złego pokierowania przez obsługę pokonali dystans dłuższy o co najmniej 1,5km.

Policja sprawdza trasę?

Po godzinie 21:00 organizatorzy opublikowali na fanpage imprezy kuriozalny komunikat.

– Policja po godzinie 22 dokona dodatkowego objazdu i kontroli trasy, czekamy na oficjalne informacje. Jest możliwe, że wszyscy chętni będą mogli wystartować i do godziny 1.00 skończyć bieg – napisali.

3rd Wizz Air Katowice Half Marathon pierwotnie miał się odbyć 22 maja. Organizatorzy przyjmowali zapisy do samego końca. Dopiero na dzień przed imprezą poinformowali uczestników, że z powodu pandemicznych obostrzeń przesuwają zawody na 19 czerwca.

W niedzielę po godzinie 13:00 organizator wydał oświadczenie, o którym piszemy na tej stronie.