Gdańska Polsat Plus Arena otworzy się dla biegaczy

Jeden z najpiękniejszych stadionów piłkarskich w Europie, przystępny dla każdego biegacza dystans 5 kilometrów oraz start wspólny – czego chcieć więcej? Po kilku tygodniach powraca cykl #RUNGDN w jednej z ulubionych, biegowych lokalizacji w Gdańsku – na Polsat Plus Arenie. Impreza odbędzie się w sobotę, 10 lipca.

– Bieganie wokół bursztynowego obiektu rozpoczęło tegoroczny sezon biegowy w Gdańsku, ale wówczas startowaliśmy jeszcze w formule wymuszonej sytuacją pandemiczną w Polsce. Teraz powracamy do pełnej, sportowej rywalizacji, którą uwielbiają wszyscy zwolennicy cyklu #RUNGDN. Ruszamy na trasę razem, a kto pierwszy przekroczy linię mety, jest po prostu najlepszy. Ta walka, to współzawodnictwo, ta obecność innych biegaczy na trasie pomaga przekraczać nam swoje limity – czytamy w komunikacie Gdańskiego Ośrodku Sportu.

Zawodnicy wyruszą na trasę punktualnie o godzinie 11:00. Do przebycia będą mieli trasę o długości 5 kilometrów, biegnącej wokół i wewnątrz stadionowej infrastruktury. Nie powinno zabraknąć biegu promenadami oraz schodami piłkarskiej areny, czyli elementu, który dał się we znaki uczestnikom zeszłorocznej odsłony imprezy.

Podczas zawodów obowiązuje limit 250 uczestników – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Trasa nie posiada atestu PZLA, a dystans został odmierzony urządzeniem z GPS.

Zapisy na wydarzenie trwają na tej stronie, a opłaty startowe wynoszą od 29 zł (tylko numer startowy) do 55 zł (do wyboru pakiety z czapką z daszkiem, workiem lub koszulką. Gadżety do pakietów dostarcza firma New Balance.

Źródło: Gdański Ośrodek  Sportu