Grupa Sportowa ORLEN rusza do Tokio. Dla kibiców burgery i frytki

Zawodnicy z Grupy Sportowej ORLEN kończą przygotowania do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. W poniedziałek spotkali się w warszawskiej siedzibie PKN ORLEN, aby podsumować czas przygotowań do najważniejszej imprezy sportowej tego roku. Koncern jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

PKN ORLEN współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim i Paraolimpijskim od kilku lat. Zapewnia polskiej reprezentacji długofalowe i stabilne wsparcie finansowe, które umożliwia im udział w najważniejszych imprezach sportowych na świecie. Polska reprezentacja olimpijska, która składa się z około 240 sportowców, stanowi jedną z liczniejszych w Europie, zajmując pod tym względem siódme miejsce.

Z kolei licząca około 90 zawodników Reprezentacja Paraolimpijska to wielka nadzieja medalowa dla naszego kraju. W klasyfikacji wszech czasów Polska zajmuje 9. miejsce pod względem zdobytych medali podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział zawodnicy, którzy w Tokio powalczą o najwyższe lokaty i medale – w tym między innymi Maria Andrejczyk, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow, Piotr Lisek, Maciej Lepiato, Lucyna Kornobis, Adrian Castro.

– Zaangażowanie PKN ORLEN w polski sport w ciągu trzech ostatnich lat wzrosło o 100 proc. Konsekwentnie zwiększamy naszą pomoc dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Sponsoring sportu to zadanie społeczne, które realizujemy wspierając zawodników w drodze po sukcesy na największych arenach sportowych świata. Sponsoring sportowy traktujemy także jako inwestycję, która wspiera nasze działania biznesowe i buduje globalną rozpoznawalność marki ORLEN, ale przede wszystkim Polski. Trzymam kciuki za naszych zawodników i życzę wielu sukcesów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Sportowcy będą promować burgery i frytki

Do sportowych zmagań Polaków nawiązuje letnia akcja promocyjna PKN ORLEN. Koncern zachęca klientów stacji do kibicowania razem z ORLENEM proponując Olimpijskie Zestawy w cenie 14,90 zł (dowolny burger  + frytki + napój gazowany Verva). Akcji towarzyszy 60, 30 i 15-sekundowy film promocyjny.

W nowej kampanii ORLENU udział wzięli najbardziej rozpoznawalni polscy lekkoatleci – Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Justyna Święty-Ersetic, Piotr Małachowski, a także Paraolimpijczycy – Oliwia Jabłońska, Adrian Castro oraz Rafał Szumiec.

Kampania, promująca ofertę gastronomiczną dostępną na stacjach paliw ORLEN, w spocie wideo oraz działaniach digital, bazuje na wartościach olimpijskich, duchu fair play. Pokazuje codzienne zmagania sportowców – ich walkę z samym sobą, ciężkie treningi i wyrzeczenia.

Reklamy będzie można obejrzeć od 1 lipca do 31 sierpnia m.in. w telewizji, radiu, prasie i Internecie.

Źródło: PKN ORLEN