Coraz więcej zapisanych na 16. PKO Poznań Półmaraton. Tańsze wpisowe do 15 stycznia

Na liście startowej 16. PKO Poznań Półmaratonu jest już ponad 3 tysiące zawodników. Jeszcze tylko przez prawie dwa tygodnie obowiązuje najniższa opłata startowa w wysokości 145 złotych.

Zgłoszenia na 16. PKO Poznań Półmaraton przyjmowane są na stronie halfmarathon.poznan.pl. Na biegaczy czeka nowy formularz, który ułatwia zamawianie dodatkowych usług związanych z biegiem takich jak m.in. koszulka i jej personalizacja (wpisanie na koszulce imienia zawodnika) czy grawer medalu.

Do 15 stycznia opłata startowa wynosi 145 zł. Cena pakietu startowego nie obejmuje koszulki startowej. Kto chce pobiec w przygotowanym specjalnie na imprezę T-shircie, musi wygospodarować dodatkowe 60 zł. Koszulki można zamawiać do 14 marca.

Przypominamy, że limit opłaconych zgłoszeń wynosi 10 tysięcy osób.

Jaka koszulka 16. PKO Poznań Półmaratonu?

Wzór oficjalnej koszulki 16. PKO Półmaratonu zawodnicy wybrali w głosowaniu, które odbyło się w mediach społecznościowych imprezy.

Zwycięska propozycja łączy w sobie nowoczesny design z minimalistycznym stylem. Świetliste pręgi na granatowym tle wskażą półmaratończykom drogę do celu. Na T-shircie pojawią się również logotypy Miasta Poznania oraz sponsora tytularnego, którym jest PKO Bank Polski.

PKO Poznań Półmaraton od lat należy do cyklu Korony Półmaratonów Polskich zrzeszającej 10 prestiżowych biegów na dystansie 21,097 km. Do mety tegorocznej edycji dobiegło ponad 7,5 tysiąca zawodników, tym samym był to trzeci największy bieg półmaratoński w kraju w 2023 roku.

Trasa poznańskiego biegu jest naprawdę szybka. Wskazują na to rekordowe czasy 00:59:32 (mężczyźni) i 1:07:54 (kobiety).

red

fot. w nagłówku Bartosz Jankowski/ POSiR