Nocny Wrocław Półmaraton jeszcze nie w tym roku

Organizatorzy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu poinformowali, że ze względu na brak długoterminowych wytycznych dotyczących możliwości przeprowadzenia biegu ulicznego dla kilkunastu tysięcy uczestników oraz imprez masowych w dobie wciąż trwającej pandemii COVID-19, zmuszeni są zrezygnować w tym roku z planowanego na jesień wydarzenia.

Obowiązujące podmiot publiczny przy realizacji tak ogromnego przedsięwzięcia procedury, wymagają przygotowania niezbędnych działań organizacyjnych i formalnych z odpowiednim wyprzedzeniem. Brak w tym momencie jakichkolwiek dokładnych warunków i planowanych limitów, ograniczeń lub wytycznych sprawia, że przeprowadzenie wrocławskiego półmaratonu w tym roku staje się niemożliwe.

Po raz kolejny stajemy przed koniecznością podjęcia trudnej i bolesnej decyzji. Niestety, w zaistniałych okolicznościach, to jedyne możliwe wyjście. Bez wiedzy o konkretnych sposobach bezpiecznej i zgodnej z regulacjami organizacji wydarzenia angażującego kilkanaście tysięcy biegaczy, pracowników, wolontariuszy i ponad 20 kilometrów miejskich dróg, nie ma mowy o skutecznym przygotowaniu wrocławskiego półmaratonu – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu.

Wszyscy posiadacze numerów startowych, zachowują je bez zmian. Oznacza to, że osoby, które zakupiły pakiety 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu mają zapewnione prawo startu w biegu, kiedy tylko stanie się możliwe przeprowadzenie imprezy.

Jednocześnie, procedura zwrotu pakietu (i otrzymania zwrotu pełnej kwoty) pozostaje bez zmian – po kontakcie drogą elektroniczną pod adresem: biuro@wroclawmaraton.pl.

Źródło: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław