Run Toruń startuje z zapisami. Wyjątkowy bieg z przewodnikiem

Jubileuszowa edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki odbędzie się w niedzielę, 22 sierpnia 2021 roku. Dzisiaj o godz. 18:00 rozpocznie się elektroniczna rejestracja na biegi 5 i 10 km w w ramach Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2021. Na liście startowej widnieje już 105 osób – są to biegacze, którzy skorzystali z możliwości przepisania pakietu z poprzedniej edycji w związku ze zmianą terminu biegu ze względu na pandemię COVID-19.

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas siódmej edycji na linii startu zgromadził niemal 3 tysiące osób, w tym 500 dzieci. Imprezie przewodzą dwa hasła „Zwiedzaj ze Zdrowiem!” oraz „Pobiegnij w sercu Torunia”, gdyż trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie.

Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta. Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medale przedstawiające kolejno Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioła Toruńskiego, Helios – Pomnik ku czci Kopernika, medal związany z marką promocyjną miasta pod tytułem „Toruń Porusza”, Teatr Baj Pomorski, a także zegar na wieży Ratusza Staromiejskiego z ruchomymi wskazówkami.

– Jaki medal zawiśnie na szyjach uczestników 10. edycji? Zdradzimy niebawem! A w każdym pakiecie startowym znajdzie się torba na ramię z długim paskiem z brandingiem imprezy. Dodatkowo do pakietu będzie można skompletować pamiątkową koszulkę lub top marki AdRunaLine z brandingiem biegu. W tym roku ponownie studenci i pracownicy UMK będą mogli powalczyć o puchary w dedykowanej klasyfikacji zarówno na dystansie 5, jak i 10 km – informują organizatorzy.

Wszyscy biegacze przyjeżdżający do Torunia na bieg będą mogli skorzystać także z innych atrakcji, które oferuje turystom miasto. Na szczególną uwagę zasługuje Bella Skyway Festival. W dniach od 17 do 21 sierpnia 2021 roku odbędzie się już 12. edycja tego niezwykłego, wyróżnianego na skalę całego kraju święta światła. Przez pięć wieczorów niesamowity blask świetlnych instalacji będzie ożywiać nocną scenerię Torunia.

Wzorem ubiegłych lat start i biuro zawodów będą zlokalizowane w zasięgu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Toruń PLAZA, a meta w sercu miasta na Bulwarze Filadelfijskim.

mat pras.