Runmageddon da zarobić najlepszym. W puli nagród 54 tysiące złotych

20 tysięcy złotych, tyle zdobędzie najlepszy zawodnik w nowej rywalizacji Runmageddonu. Specjalnie dla profesjonalnych biegaczy przeszkodowych, organizator najpopularniejszego cyklu biegów przez przeszkody w Polsce przygotował nowy projekt: Liga Runmageddon Elite.

Biegi przeszkodowe zdobywają  coraz  więcej sympatyków.

Jedni z nich to hobbystyczni uczestnicy, którzy świetnie bawią się pokonując ekstremalne wyzwania. Inni to profesjonalni biegacze przeszkodowi, dla których ten sport staję się zawodową pasją.

Runmageddon, który w 2014 roku rozpoczął modę na sport przeszkodowy w Polsce, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom profesjonalnych zawodników i zaprasza ich do rywalizacji. W nowej Lidze Runmageddon Elite uczestnicy będą mogli  zdobyć nawet do 20 tysięcy złotych.

Zależy nam na promocji i profesjonalizacji biegów przeszkodowych.  Nasi zawodnicy Elite to prawdziwi sportowcy, którzy dokładają wszelkich starań, by stawać się coraz lepszymi i skuteczniejszymi w tej dziedzinie. Chcemy ich nagradzać i stworzyć im rywalizację godną mistrzów. Dlatego w 2020 wprowadzamy Ligę Runmageddon Elite – mówi Tomasz Prykowski, event&sport manager. – Nowa liga Runmageddon Elite da szansę tym najwytrwalszym i najskuteczniejszym zdobyć nagrody pieniężne – dodaje.

Jakie są zasady?

Zasady ligi są proste. W trakcie całego roku zawodnicy serii Elite będą mogli zbierać punkty za regulaminowe pokonanie formuł Runmageddonu.

Punkty będą przypisywane pierwszym trzydziestu kobietom i trzydziestu mężczyznom. 30 osób z największą liczbą punktów (bez względu płeć) będą walczyć o zwycięstwo w lidze.

Po ostatnim biegu w sezonie tzw. Finale Ligi Runmageddonu wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy otrzymają nagrody pieniężne. Ich łączna pula wyniesie 54 tysiące złotych.  Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów otrzyma 20 tysięcy złotych. Kolejna dostanie 10 tysięcy., a trzecia połowę tej kwoty.

Na pieniężne bonusy mogą też liczyć osoby z dalszych miejsc w lidze. Przykładowo, zwodnicy z miejsc 4 i 5 otrzymają po 2 tysiące złotych, a od 6 do 10 – 1,5 tysiąca.  Ostatnie pozycje mogą liczyć na wygraną o wartości 500 złotych.

Punkty w lidze będzie można już od pierwszego biegu w 2020 roku, czyli Zimowego Runmageddonu Warszawa, który odbędzie się w Zakroczymiu.

Barbarian Race też z nagrodami

Jak już wcześniej informowaliśmy, nagrody pieniężne dla zawodników elite wprowadził inny organizator biegów przeszkodowych – Barbarian Race.

W puli do podziału znajdzie się 20 tysięcy złotych, a na najlepszego zawodnika lub zawodniczkę czekać będzie jednorazowa premia w wysokości 10 tysięcy złotych.

red