Rusza Centrum Biegowe ASICS. Można umawiać się na wirtualne spotkania z ekspertami

Centrum Biegowe ASICS jest miejscem, w którym można zdobyć niezbędną wiedzę potrzebną do świadomego uprawiania sportu. Bezpłatne, wirtualne spotkania z ekspertami rozpoczną się na początku lipca i potrwają do końca września.

– Centrum Biegowe ASICS jest naszą odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Sport to już nie tylko ruch, ale zdecydowanie więcej. Rośnie nasza świadomość na temat metod treningowych, odpoczynku czy samego sprzętu. Z drugiej strony, pandemia wymusiła na markach adaptację do nowej rzeczywistości. Chcemy być jeszcze bliżej wszystkich entuzjastów biegania, zachęcić niezdecydowanych, dzielić się pozytywnymi emocjami, doświadczeniem oraz korzyściami, które wynikają z ruchu w myśl naszego hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Aktywność fizyczna jest ważna jak nigdy wcześniej – mówi Maciej Razik, przedstawiciel ASICS Polska.

Centrum Biegowe ASICS jest pierwszą taką inicjatywą japońskiej marki w Polsce. Uruchomiona pod adresem www.centrumbiegoweasics.pl platforma online będzie źródłem wiedzy i cennych wskazówek zorientowanych między innymi na odpowiedzialnym treningu, właściwej regeneracji, diecie czy doborze sprzętu do własnych potrzeb.

Eksperci ASICS czekają

Przede wszystkim będzie to jednak miejsce, w którym będzie można umówić się na bezpłatną, indywidualną konsultację z ekspertami. Rad biegaczom udzielać będą trenerzy Weronika Zielińska i Kacper Piech, a także fizjoterapeuta Łukasz Kłos. O diecie będzie można porozmawiać z Katarzyną Biłous, a o kondycji swoich stóp z podologiem Sylwią Pospieszną. W wyborze sprzętu do biegania pomogą Kacper Kościelniak i Bartłomiej Kusiak, specjaliści produktowi ASICS.

Zapisy na konsultacje ze specjalistami będą prowadzone od 1 lipca. Wszystkie spotkania odbędą się online w aplikacji Zoom. Każde potrwa około 20 minut.

– Każdy z nas biega inaczej i trenuje w inny sposób. Ponadto, odpowiednio dobrany sprzęt przekłada się na jakość treningu. Na rynku nie brakuje zaawansowanych technologicznie produktów, ale kluczem do sukcesu jest ich właściwy dobór, tym bardziej że świadoma decyzja zmniejsza ryzyko kontuzji. Jako marka odpowiedzialna społecznie, w tym roku realizujemy szczególną misję w zakresie kształtowania odpowiednich postaw w wymagających czasach pandemii – zaznacza Daniel Bogacki z ASICS Polska, drugi z pomysłodawców projektu.

Platforma będzie dostępna do końca września.

Źródło: ASICS

fot. Piotr Kucza