Tańsze pakiety na 16. Silesia Półmaraton dla niedoszłych uczestników Wizz Air Half Marathon

Biegom na Śląsku warto dać drugą szansę – napisali w mediach społecznościowych organizatorzy zaplanowanego na 3 października 16. Silesia Półmaratonu. Zaoferowali 10% zniżki na pakiety startowe dla wszystkich, którym w sobotę nie udało się pobiec w Wizz Air Katowice Half Marathon. Z rabatu mogą skorzystać do końca czerwca.

Specjalna oferta

O kompromitacji organizatorów Wizz Air Katowice Half Marathon z Fundacji „Dobra Akcja” z Gliwic piszemy na tej stronie.

Na sobotnie wydarzenia w stolicy Śląska zareagowała Fundacja Silesia Pro Active, która stoi za największą imprezą biegową w tej części kraju, czyli Silesia Marathonem. W jej ramach poza biegiem na królewskim dystansie odbywa się również uliczny ultramaraton na dystansie 50km i półmaraton. Właśnie dla tego ostatniego organizatorzy przygotowali specjalną ofertę.

– Zwiedzanie Śląska z perspektywy biegacza to wspaniałe doświadczenie. Chcemy, by nasz region został przez Was odpowiednio doceniony. Dlatego wszyscy, którym nie udało się pobiec na Wizz Air Katowice Half Marathon, otrzymają 10% zniżki na nasz półmaraton! – napisali.

Aby otrzymać zniżkę uczestnicy Wizz Air Katowice Half Marathon powinni wysłać poprzez formularz kontaktowy wiadomość o temacie Silesia Półmaraton – Druga szansa dla Śląska. W jej treści powinni wpisać swoje dane oraz numer startowy z sobotniego biegu. W odpowiedzi na wiadomość organizatorzy prześlą kod zniżkowy, który będzie można użyć przy rejestracji na zawody.

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji Silesia Półmaraton będzie towarzyszył 13. Silesia Marathon i 3. Silesia Ultramarathon. Impreza odbędzie się 3 października, a zapisy drogą elektroniczną prowadzone będą do 15 września.

Limit startujących w „połówce” określony został na 8 tysięcy uczestników. Warto pospieszyć się z decyzją o udziale, bo tylko do końca czerwca obowiązywać będzie niższa opłata startowa w wysokości 100 zł. Niedoszli uczestnicy Wizz Air Katowice Half Marathon zapłacą 90 złotych.

Zapisy na 16. Silesia Półmaraton prowadzone są tutaj.

100 dni do startu

Do startu 16. Silesia Półmaratonu zostało już tylko nieco ponad 100 dni. To nietypowa na skalę kraju impreza biegowa. Jej trasa prowadzi bowiem ulicami aż 3 miast – Katowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Wytyczana jest w taki sposób, by zawodnicy mieli możliwość zobaczenia najbardziej charakterystycznych zakątków i obiektów regionu.

Biegacze mijają po drodze m.in. Katowicki Spodek, Pomnik Powstańców Śląskich, Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, Muzeum Śląskie czy Willę Fitznera.

Tak samo jak w latach ubiegłych biuro zawodów, start i meta biegu zlokalizowane będą na Stadionie Śląskim.

– Meta na Stadionie Śląskim to prawdziwy magnes na biegaczy! Finiszem w takim miejscu nie może pochwalić się żaden inny bieg w Polsce. Co roku tysiące zawodników potwierdza, że emocje i wzruszenie towarzyszące finiszowaniu na bieżni legendarnego „Kotła Czarownic” pozostają z nimi jeszcze na długo po imprezie i warte są każdej kropli potu wylanej podczas wielomiesięcznych przygotowań – zachęcają organizatorzy.

Triada Biegowa wciąż w zasięgu

Silesia Półmaraton wchodzi w skład Triady Biegowej Powstań Śląskich. Na ten rok przypada trzeci, finałowy etap rywalizacji w ramach triady.

– Nawet jeśli nie pobiegliście w poprzednich edycjach Silesii, nadal możecie zawalczyć o statuetkę. Wystarczy, że weźmiecie udział w lipcowym Biegu Bohaterów i w dwóch październikowych wydarzeniach: Silesia Minimarathon na dystansie 4,2 km. oraz w jednym z biegów imprezy głównej rozgrywanej pod wspólną nazwą – Silesia Marathon – informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje na temat Triady Biegowej Powstań Śląskich znajdziecie na tej stronie internetowej.

Źródło: Silesia Marathon

fot. Przemysław Witwicki