Trwają zapisy na Miejską Milę w Starym Browarze w Poznaniu

Miejska Mila to wyjątkowa charytatywna impreza sportowa odbywająca się w spektakularnym otoczeniu centrum i parku Starego Browaru. W niedzielę, 27 czerwca pięcio- i trzyosobowe drużyny oraz dzieci staną na starcie, żeby przebiec jak najszybciej trasę biegu, ale przede wszystkim – aby pomagać. Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów startowych organizatorzy przekażą na rzecz Domu Chłopaków w Broniszewicach. 

Główna część imprezy to sztafeta pięcioosobowych drużyn dorosłych. W każdym teamie muszą być przynajmniej dwie kobiety. Sceneria Miejskiej Mili to prawdziwa atrakcja dla zawodniczek i zawodników. Trasa biegu prowadzi przez park Starego Browaru, nowy Plac przy Ratajczaka, parking i wnętrza centrum handlowego. Każdy uczestnik sztafety pokona dystans mili, czyli 1609 m.

Do rywalizacji mogą także przystąpić drużyny seniorów (3 osoby w wieku 60 lat lub więcej). Na zwycięzców sztafety dorosłych i seniorów czekają atrakcyjne nagrody. Przed głównym wyścigiem odbywa się Bieg Gzuba, w którym startują dzieciaki w wieku do 16 lat. Maluchy i młodzież będą rywalizować na trasie prowadzącej przez Park o długości 500 m. W Biegu Gzuba zwycięzcami są wszyscy – każde dziecko otrzyma medal i niespodzianki od sponsorów.

Pobiegnij dla chłopaków z Broniszewic

Miejska Mila jest imprezą charytatywną. W tym roku organizatorzy, Stary Browar i stowarzyszenie Pomaganie przez Bieganie, zdecydowali się przekazać całkowity dochód z pakietów startowych na rzecz Domu Opieki Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach – niewielkiej wsi w południowo-zachodniej Wielkopolsce. To wyjątkowe miejsce prowadzone przez charyzmatyczne siostry dominikanki – „Bronki”.

W Domu Chłopaków mieszka 56 podopiecznych. To chłopcy w różnym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej. Bronki będą honorowymi gośćmi Miejskiej Mili w Starym Browarze. Uczestnikom biegu co roku kibicują znani dziennikarze i artyści – ambasadorzy stowarzyszenia Pomaganie przez Bieganie, m.in. Bartek Jędrzejak, Dorota Gardias i Mezo.

Przyjaciele, sąsiedzi i firmy

W poprzednich edycjach w sztafecie w Starym Browarze chętnie startowały reprezentacje firm, ale nie brakuje też zespołów rodzinnych, sąsiedzkich i grup przyjaciół. Dystans, jaki musi przebiec każdy zawodnik, nie jest długi, dlatego do udziału w Miejskiej Mili zaproszeni są również początkujący amatorzy biegania.

W czasie wydarzenia można korzystać ze stref relaksu i aktywności przygotowanych przez sponsorów, a także rozsiąść się w browarowych restauracjach i kawiarniach. 27 czerwca to niedziela handlowa, więc wszystkie sklepy i punkty w Starym Browarze będą czynne.

Zapisy do sztafety i dziecięcego Biegu Gzuba trwają na stronie miejskamila.pl

mat pras.