Wicemistrzyni olimpijska pobiegnie w 1MILI Warszawa! Zadebiutuje na bieżni

Już 15 czerwca na stadionie AWF Warszawa odbędzie się mityng 1MILI, na którym w zawodach biegowych zadebiutuje dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i kraju w kolarstwie górskim – Maja Włoszczowska. Na starcie z wybitną sportsmenką może stanąć każdy, bo to impreza dla amatorów. Zapisy trwają tylko do 9 czerwca!

W sobotę, 15 czerwca stadion AWF Warszawa na warszawskich Bielanach wypełni się amatorami biegania w każdym wieku. W tym roku na mityngu „1MILA – mityng lekki i atletyczny”, organizowanym przez Fundację Zdrowy Ruch, będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach.

Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x 400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5 km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami skrajem Lasu Bielańskiego.

Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m).

Maja Włoszczowska debiutuje na bieżni!

Maja Włoszczowska to jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek, wielokrotnie była nominowana w plebiscycie na Sportowca Roku, organizowanym przez „Przegląd Sportowy”. Na koncie ma dwa srebrne medale olimpijskie wywalczone w Pekinie w 2008 i w Rio de Janeiro w 2016 roku. Wyczynową karierę zakończyła w 2021 roku po igrzyskach olimpijskich w Tokio. W tym samym roku została wybrana na siedmioletnią kadencję do Komisji Sportowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Jedna mila to dokładnie 1609m. Maja jest wciąż w kosmicznej formie, ma na koncie tysiące kilometrów i setki startów na zawodach kolarskich, ale na imprezie biegowej to będzie jej debiut – zauważa Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator mityngu 1MILI. – Specjalnie dla wszystkich debiutantów przygotowujemy oddzielną serię „moja pierwsza 1 Mila”, by mogli nawzajem się wspierać i nie czuć presji wyniku. Bo czas na mecie to tu naprawdę drugorzędna sprawa. Bieganie na stadionie niesie ze sobą niezwykłe emocje i każdy z Was może je przeżyć – podkreśla.

Aby dołączyć do Mai Włoszczowskiej i pobiec razem z nią, wystarczy się zarejestrować.  Zapisy na 1MILĘ Warszawa trwają do 9 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc.

1MILA – impreza dla całej rodziny

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Bielany i pozostałych naszych partnerów, możemy z roku na rok rozwijać mityng. Nasze hasło to „mityng lekki i atletyczny”. Dbamy o to, by na 1MILI każdy czuł się dobrze, niezależnie ile ma lat i czy biega rekreacyjnie czy się ściga – mówi Magda Sołtys, organizatorka mityngów 1MILI. – Promujemy sport rodzinny, bo jesteśmy przekonani, że to właśnie z ciekawego, aktywnego czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół, rodzi się prawdziwa miłość do sportu i zdrowego trybu życia – podkreśla.

Program imprezy zaplanowany jest w taki sposób, żeby móc wziąć udział we wszystkich biegowych konkurencjach, móc pobiec wraz ze swoimi dziećmi lub też kibicować sobie nawzajem.

Dodatkowo, poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje w Strefie Kibica: spotkania z gwiazdami sportu i ekspertami z różnych dziedzin, testy sprzętu sportowego, konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami. Stanie tam też, m.in. Legia Park – rodzinna strefa Legii Warszawa, strefa Sali Zabaw Fikołki i strefa aktywności dla dzieci przygotowana przez lekkoatletyczny Klub Sportowy Kamila Żewłakowa. Atrakcje będą otwarte i bezpłatne dla wszystkich odwiedzających.

Mityngi 1MILI organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami wydarzenia są: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany, Garmin Polska, Oshee, AWF Warszawa, Fundacja PVE Dobra Energia, Jetline. Partnerami medialnymi imprezy są: TVP Sport, Bieganie.pl oraz podcasty Race Pace.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch