Biegnąc do Palmir uczczą pamięć Janusza Kusocińskiego

19 czerwca odbędzie się trzecia edycja biegu upamiętniającego tragiczną śmierć ikony lekkoatletyki – Janusza Kusocińskiego. Dwie poprzednie edycje w 2018 i 2019 roku cieszyły się dużym zainteresowaniem, a w czasie biegu panowała świetna atmosfera. Pandemia odpuściła na tyle, że możliwe jest zorganizowanie kameralnego wydarzenia. Do Palmir z Warszawy podbiegnie najwyżej 50 osób. 

Bieg ruszy jutro o godzinie 11:00 sprzed budynku Sejmu. Organizatorzy proszą zarejestrowanych uczestników i przybycie na miejsce godzinę wcześniej, aby dopełnić formalności związanych z udziałem w wydarzeniu.  Każdy biegacz otrzyma koszulkę upamiętniającą udział w wydarzeniu oraz pamiątkowy medal.

Udział w biegu jest bezpłatny. Organizator biegu zapewnia koszulkę okolicznościową oraz zabezpieczenie medyczne. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Trasa liczy około 36 km, przy czym jest możliwość przebycia dowolnej części dystansu w autobusie zapewnionym przez organizatora.

– Oczywiście startujemy razem i dobiegamy na metę wydarzenia zwartą grupą. Planowane tempo biegu – około 6 min/km. Co 5-6 km planujemy punkty żywieniowe, na których znajdą się owoce, woda oraz izotoniki – informują organizatorzy.

Zawodnicy powinni dotrzeć do Palmir około godziny 15:00. Miejscem docelowym będzie Cmentarz Wojskowy, na którym znajduje się grób Janusza Kusocińskiego. Właśnie tam uczestnicy złożą kwiaty i oddadzą hołd wybitnemu sportowcowi straconemu przez Niemców.

mat pras

Zdjęcie: Leon Jarumski, Public domain, via Wikimedia Commons