Wakacyjne soboty na sportowo. Ruszył cykl bezpłatnych treningów „Aktywna Malta”

W minioną sobotę przy plaży głównej nad Jeziorem Maltańskim zebrało się kilkudziesięciu fanów aktywności fizycznej i dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Odpowiedzieli na zaproszenie firmy UWI Inwestycje, która w tym miejscu organizuje cykl bezpłatnych treningów pod hasłem “Aktywna Malta”. Zajęcia odbywać będą się w każdą wakacyjną sobotę o godzinie 11:00. 

26 czerwca, w zielonym sercu Poznania, na Malcie odbyły się pierwsze zajęcia „Aktywnej Malty”, w której uczestnicy mieli do wyboru jeden z pięciu treningów: bieganie, nordic walking, zajęcia dla mam z wózkami, zajęcia dla dzieci oraz street workout. Największym zainteresowaniem cieszyły się te ostatnie.

– Nad Maltą mamy super przestrzeń do treningów. Jest to jeden z najbardziej obleganych parków do uprawiania street workoutu w Poznaniu. Zajęcia, które prowadzę są dosłownie dla każdego. Zaczynamy od najprostszych ćwiczeń i z czasem zwiększamy trudność oraz obciążenie – podkreśla Hubert Romel, trener street workoutu na Aktywnej Malcie.

– Było trochę duszno i gorąco, ale trener Hubert odpowiednio dopasował ćwiczenia. W ciągu godziny zrobiliśmy wszystkie partie ciała. Park do ćwiczeń na Malcie, piękny krajobraz, fajni ludzie i super atmosfera zachęcają do trenowania w tym miejscu – zaznacza Borys, biorący udział w zajęciach ze street workoutu.

Dla każdego coś aktywnego

Uczestnicy gromadzili się tuż przed godziną 11, a każdy z treningów poprzedziła solidna rozgrzewka. W zajęciach zorganizowanych przez UWI Inwestycje S.A. każdy znalazł coś dla siebie. Na miejscu pojawili się zarówno doświadczeni fani sportu, jak i Ci, którzy dopiero zaczynają swoją aktywną przygodę.

– Bardzo fajny trening, ćwiczenia rozciągające, stretchingowe oraz praca nad techniką biegu. Biegam od dłuższego czasu, coraz dłuższe dystanse, a tego typu zajęcia są doskonałym uzupełnieniem moich treningów – mówi Filip który brał udział w zajęciach biegowych z Dominiką Kłodą.

– Ciekawa inicjatywa dla wszystkich poznaniaków. Zajęcia prowadziła doświadczona instruktorka, od której czegoś nowego mogli dowiedzieć się zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze – wtóruje Hania, która także wzięła udział w Aktywnej Malcie.

Zarówno pogoda, jak i samo otoczenie zielonych, rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty zachęcały do aktywnego rozpoczęcia soboty.

– To były nasze pierwsze grupowe zajęcia 9-miesięcznego Jasia i jego brata bliźniaka Tadeusza. Lubimy aktywność w otoczeniu zieleni, a bliskość akwenu wodnego nad Maltą, sprawia, że to miejsce jest idealne, by wyjść z dzieckiem i samemu wziąć udział w treningu – mówi Dorota, która wzięła udział w zajęciach dla mam z wózkami.

Przyjdź na trening i zgarnij gadżet

Na koniec treningów wszyscy uczestnicy dostali upominki ufundowane przez organizatora. Sportowe gadżety będą do zgarnięcia także na kolejnych zajęciach. To dopiero pierwszy z cyklu treningów, które potrwają na zielonej Malcie do końca lata. Już teraz na stronie www.aktywnamalta.pl można zapisać się na kolejny trening, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00.

Patronami medialnymi akcji „Aktywna Malta” są TVP3 Poznań, Radio Eska Poznań i biegowe.pl. Partnerem wydarzenia jest Night Runners.

mat pras.

fot. Piotr Oleszak