15. Półmaraton Warszawski wystartuje we wrześniu. Biegowe święto w stolicy

Fundacja Maraton Warszawski poinformowała dzisiaj, że 15. Półmaraton Warszawski odbędzie się 26 września. Bieg będzie miał wspólną metę z 43. Maratonem Warszawskim, ale wystartuje z innego miejsca. Jutro (15 lipca) o godzinie 10:00 zostaną otwarte internetowe zapisy z pulą 2,5 tysiąca miejsc na półmaraton i tysiąca dodatkowych pakietów na dystans maratonu.

16 kwietnia minęły dwa lata, odkąd ostatni biegacze dotarli do mety Półmaratonu Warszawskiego. W 2020 roku piętnasta edycja imprezy najpierw miała się odbyć tradycyjnie w marcu. Potem ze względu na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie została przesunięta na maj, a bieg miał po raz pierwszy w historii rozpocząć się po zmroku. Ostatecznie koronawirus pogrzebał plany organizacji półmaratonu nie tylko w tym terminie, ale i jesienią 2020 roku oraz wiosną tego roku.

Maraton i półmaraton w jednym terminie

Dzisiaj Fundacja Maraton Warszawski ogłosiła, że półmaraton zorganizuje 26 września równolegle z maratonem, na który aktualnie zapisanych jest 3 tysiące biegaczy. Jutro o godzinie 10:00 na tej stronie internetowej zostaną uruchomione dodatkowe zapisy w ramach których szansę startu otrzyma dodatkowych tysiąc zawodników.  

Półmaraton Warszawski

Do 15 sierpnia pakiet startowy kosztował będzie 200 złotych, potem cena wzrośnie o 100 złotych.

–  Aktualne przepisy w końcu pozwalają nam na organizację 15. Półmaratonu Warszawskiego – imprezy, na którą kilka tysięcy biegaczy czeka od wiosny 2020 roku. Wiemy, że w obliczu wciąż zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, konieczności organizacji wydarzenia zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi i w związku z kalendarzem wydarzeń odbywających się w mieście – decyzja o przeprowadzeniu biegów w jednej dacie jest tą, która daje nam i tysiącom biegaczy największą pewność odbycia się obydwu biegów – napisali dzisiaj w mediach społecznościowych organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawski.

Zapisy na 15. Półmaraton Warszawski ruszą również jutro o godzinie 10:00 na tej stronie internetowej. Organizatorzy udostępnią 2,5 tysiąca pakietów startowych. To niewiele, zważywszy na to, że ostatnią edycję tego biegu w 2019 roku ukończyło prawie 13 tysięcy zawodników. 

Pakiet startowy do 15 sierpnia kosztował będzie 150 złotych, po tym terminie trzeba będzie zapłacić 50 złotych więcej.

Skąd wystartują oba biegi?  

15. Półmaraton Warszawski ruszy o godzinie 12:00 z ulicy Moliera przy Placu Teatralnym, a uczestnicy 43. Maratonu Warszawskiego rozpoczną swój bieg o godzinie 8:00 z ulicy Konwiktorskiej na wysokości stadionu Polonii. Meta będzie wspólna i zostanie zlokalizowana na Wisłostradzie przy Multimedialnym Parku Fontann. 

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi start obu dystansów nastąpi w turach po 500 osób. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Do poszczególnych tur będzie można zapisać się w drugiej połowie sierpnia.

– Wiemy, że wśród Was jest kilkaset osób, które zapisane są na oba biegi. Dziękujemy Wam bardzo za to, że jesteście z nami! Liczymy na Wasze zrozumienie. Na swoich skrzynkach mailowych znajdziecie dedykowane Wam informacje dotyczące wyboru biegu, opłat startowych etc. W tym roku spotkamy się na trasie w Warszawie tylko raz, ale co to będzie za spotkanie! W związku z nowym terminem Półmaratonu Warszawskiego uruchamiamy procedurę, w ramach której osoby z nadanymi numerami startowymi mogą potwierdzić swój udział, dokonać przeniesienia bądź zwrotu opłaty startowej – poinformowali organizatorzy.

red

fot. Sportografia.pl