Rozrywka specjalnie dla zabieganych

Podczas treningu, a zwłaszcza treningu biegowego, niewiele jest czynności, które możemy wykonywać równolegle, dla zabicia czasu. Mijając biegaczy, najczęściej rzuca się w oczy fakt, że nieodłącznym elementem ekwipunku stają się słuchawki. Co jednak w nich wybrzmiewa? Zwykle będzie to ulubiona muzyka, zagrzewająca do pokonania kolejnego kilometra lub jakiś interesujący podcast. A gdyby tak rzucić wszystko i pobiec ku… czytaniu?

Wolne myśli, szybkie tempo

Skoro w trakcie joggingu zarówno głowę, jak i ręce mamy zwykle wolne, jest to okazja do przemyśleń. Niestety, jak pokazuje doświadczenie, najczęściej nasze myśli uciekają w rejony codziennych spraw, problemów do rozwiązania czy stresujących sytuacji w pracy. Nic przyjemnego, a przecież biegamy po to, aby rozładować napięcia ciała i zadbać o kondycję. Te psychiczną również. Można więc śmiało pokusić się o stwierdzenie, że właśnie biegacze stanowili inspirację dla twórców audiobooka. Idealny klient dla idealnego rozwiązania na miarę XXI wieku.

Platforma Storytel również jest świadoma faktu, że spore grono jej użytkowników, to fani sportu. Zabiegani, wykorzystujący – często jedyną w ciągu dnia – szansę na relaks, naukę czy rozrywkę właśnie podczas treningu. A czy w trakcie uprawiania sportu można też słuchać o sporcie? Oczywiście!

Jednym z przykładów doskonałego wykorzystania potencjału Storytel jest audiobook „Zwycięzcy bieguna. Powieść fantastyczna”. Autor, Edmund Jezierski, prowadzi czytelnika przez zagmatwaną i tajemniczą historię eskapady na niezdobyty jeszcze biegun północny, wymyśloną i sfinansowaną przez ekscentrycznego magnata. Kontrowersje wokół organizacji wyprawy przybierają na sile, zwłaszcza, że ekspedycję ma poprowadzić nikomu nieznany, młody mężczyzna. Audiobook, zważywszy na fakt, że jest odświeżoną wersją książki z ubiegłego wieku, wciąga używanym w nim językiem, ale nie tylko nim. Powieść hołduje zmaganiom, celom i wątpliwościom, które bliskie są każdemu sportowcowi, niezależnie od czasów, w jakich żyje.

Marszem, truchtem z audiobookiem

Sport pochłania i skutecznie uzależnia. Endorfiny, które uwalniamy w trakcie treningu skutecznie pomagają w redukcji stresu, nabieraniu dystansu, wpływają na komfort życia. Połączenie przyjemnego z pożytecznym może tylko wzmocnić te korzyści. Podczas biegu parkową alejką, w uszach mogą nam rozbrzmiewać zarówno słowa powieści, którą już od dawna mieliśmy w planie przeczytać, jak i poradniki czy tematyczne podcasty, które wspierają rozwój umysłowy, pomagają w prowadzeniu biznesu czy wspierają na drodze do osiągania osobistych celów.

Co więcej, każdy trening może różnić się od poprzedniego, a to dzięki bogatej kolekcji audiobooków, do jakiej zyskujemy nieograniczony dostęp, jeśli tylko zdecydujemy się na miesięczny abonament. A ten do wysokich nie należy, zwłaszcza gdy porównamy go z kosztem zakupu jednej, drukowanej książki. Za tę samą cenę możemy mieć o wiele, wiele więcej i to bez konieczności wybierania się do księgarni czy czekania na kuriera.

Tak oto, jednego dnia biegniemy w rytm wartko płynącego żartu Kasi Nosowskiej, kolejnego z przytupem ruszamy w historię z dreszczykiem, a jeszcze innego – uczymy się, jak efektywnie wykorzystywać w życiu codziennym swoje silne strony. Nie ma przymusu, ograniczeń, ani listy do odhaczenia. Tylko i wyłącznie czysta radość z aktualnie pasującego nam tematu. A lawirowanie między pozycjami ułatwi nam fakt, że aplikacja Storytel automatycznie tworzy zakładki w odsłuchiwanych treściach, dzięki czemu zawsze wrócimy do miejsca, w którym skończyliśmy poprzednio. Proste, jak asfalt na trasie maratonu.

Książki w wersji audio na dobre rozgościły się w przestrzeni publicznej. Wszędzie widać ludzi ze słuchawkami, pogrążonych w rytmie słów. Bo, wbrew pozorom, często to właśnie słów, a nie muzyki, słuchają. Idole popkultury tworzą coraz więcej podcastów, aby zainteresować młodych ludzi przekazywanymi treściami, klasyki literatury zyskują nowe, cyfrowe życie, nawet szkolne lektury powoli emigrują w wirtualny świat. Wystarczy tylko podążać za zmianą.

materiał partnera